Исцрпен и „страшен“ за гледање: Новата фотка од Џастин Бибер пред болница е тажна! (ФОТО)

Музичката ѕвезда Џастин Бибер (25) искрено, неодамна призна дека боледува од лајмска болест, но дека веќе долго време се лекува.

Папараците го сликаа канадскиот пејач пред клиниката каде оди на редновна терапија, а на фотографијата јасно се гледа колку е тој изморен и без ведра енергија по која беше претпознатлив.

Бибер е одлучен да победи во оваа борба, а пред неколку дена се заблагодари на докторите за се што прават за него.

Фото: Профимедиа

– Благодарам на докторката Кристи Кид за помошта на мојата кожа. Ми помага доста околу тоа како се чуствувам – напишал Бибер.

Веста дека боледува од лајмска болест ја објави на Инстаграм, односно дека болеста ја загрозила неговата кожа, мозочните функции и воопшто здравјето.

 

View this post on Instagram

 

Thank you Dr Christie KID FOR THE HELP WITH MY SKIN IT HELPS A LOT WITH THE WAY I FEEL

A post shared by Justin Bieber (@justinbieber) on

– И додека многу луѓе зборуваат дека Бибер изгледа како го*но, не се свесни дека неодамна ми е дијагностицирана лајмска болест. И не само тоа. Тоа се одразува на мојот вид, на мојата кожа, мозочните функции, енергија и целокупното здравје. Овие работи ќе бидат објавени во документарен филм кој наскоро ќе биде објавен на Јутјуб. Ќе може да дознаете со што сум се носел и сум се борел. Беа тешки неколку години, но со терапија која ќе ми помогне да ја победам болеста ќе се вратам подобар него било кога – напишал Бибер.

Слични објави

Девојката се согласила да продаде голи фотографии, но купувачот не го добил тоа што го очекувал! (ФОТО)

Еспресо

Родена е Саманта Фокс, Здравко Чолиќ го забележа првиот значаен успех и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

Фестивалот Коачела сепак ќе го слави 20. роденден: Сите сме повикани (ВИДЕО)

Еспресо

Леонардо Дикаприо во нова хуманитарна мисија

Слободен печат

Вереникот објави провокативна фотка од Џеј Ло: Брутално добро тело на кое му завидуваат и помладите (ФОТО)

Igor

Бетмен Велит ќе стане татко: Водителката Анастасија од Алфа е бремена! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

осум + 9 =

Слични објави

Сопругот на АДЕЛИНА ТАХИРИ фотографиран во друштво на ПОЗНАТА ПЕЈАЧКА (ФОТО)

Igor

Од годините не може да се побегне: Наполни 65 години и направи безброј операции, но овие фотки ја покажуваат суровата вистина (ФОТО)

Еспресо

Девојче среде натпревар дозна дека мајка и за која пееше починала (ВИДЕО)

Еспресо

Санса Старк од „Игра на тронови“ е бремена: Среќни сме што ќе станеме родители!

Еспресо

Перфектно деловно издание на кралицата Летиција: Стајлинг и удобни чевли за кои ќе се зборува (ФОТО)

Igor

Бредли Купер ја учи ќерката да вози тротинет и со еден потег ги разнежни сите (ФОТО)

Еспресо