33.8 C
Скопје
16:03 - 24 јуни, 2024

(ФОТО) Свадба како од руските бајки, мајката на Викторија Лоба кажа „да“ во охридската Света Софија

Пејачката Викторија Лоба на својот инстаграм – профил секојдневно споделува интересни фотографии и видеа. Храна, настапи, прекрасни дестинации, модни комбинации како и прекрасни моменти поминати со пријателите и семејството.

Вчера на својот инстаграм – профил пејачката сподели прекрасни спонтани фотографии од свадбената прослава на својата мајка Татјана Луговаја.

Фото: Принтскрин / Инстаграм

Интимната свадбена прослава се оддржа во прекрасниот Охрид, во црквата Света Софија. Лоба беше една од девериците на својата мајка, совршено стилизирана со нежно син фустан.

Фото: Принтскрин / Инстаграм

Сите деверици беа стилизирани во елегантни фустани во нежно сина боја.

Фото: Принтскрин / Инстаграм

Прославата се оддржа во кругот на најблиските пријатели и семејството, а мајката на Лоба изгледаше магично во бела венчаница и бел долг вел.

Слични објави

Јована Јеремиќ „удри“ по колешката Јоксимовиќ: „Ги понижува другите за себе да се истакне, а нема сериозна диплома“

еспресо

Ива Илинчиќ сведочи против Мика Алексиќ: Српската актерка доби голема поддршка пред судот во Белград

Еспресо

(Видео) Рада Манојловиќ се мачи да го собере бакшишот: Пејачката ги редеше парите на чинија

Еспресо

(Видео+фото) Болната Селин Дион дојде на концертот на хрватскиот музичар Стјепан Хаусер, а тој ѝ посвети специјална песна

Еспресо

Љубовен хороскоп за сите хороскопски знаци (од 24 до 30 јуни): Близнаците да заборават на минатото, Лавовите да искажат љубов со зборови…

еспресо

Бен Афлек за првпат проговори за кризата со Џенифер Лопез: „Особено ги погодува моите деца…“

еспресо
Се вчитува....