24.8 C
Скопје
14:27 - 6 јуни, 2023

(ФОТО) МИС СРБИЈА: Оваа убавица со бисерна насмевска и тело -„вретено“ ја понесе титулата во Шарм Ел Шеик

Изборот за Мис Србија 2021 година се одржа вчеравечер во Шарм Ел Шеик, а титулата ја понесе Ања Радиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MISS WORLD SERBIA 2022 (@anjaaa.r)

Прва придружничка е Анела Џановиќ од Прибој, која ја освои и титулата Мис шарм, втора придружничка е Анѓела Букало, Мис Тин Интернационал, а амбасадорката Шарм Ел Шеик по убавина е Венера Станисављевиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marija Šabić (@sabicmarija)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MISS WORLD SERBIA 2022 (@anjaaa.r)


Мис Еко Србија е Наташа Пилиповиќ од Врбас, Мис фотогеничност Емина Рајичиќ од Чачак.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MISS WORLD SERBIA 2022 (@anjaaa.r)


Круната ја предаде Андријана Савиќ. Девојките носеа модели на Стеван Гавриќ, Валентина Дукиќ и Марија Шабиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MISS WORLD SERBIA 2022 (@anjaaa.r)


Домаќини на финалната вечер беа Ена Попов и Снежана Дакиќ.

Слични објави

(Видео) Жалосно, Мајкл Џеј Фокс падна на бина, за среќа ударот се ублажи од тросед: Снимка која ќе ве расплаче

Еспресо

(Видео) Тејлор Свифт на концерт голтна бубачка: Видеото собра стотици илјади прегледи

Еспресо

Ќе си ги исполнат соништата: Три хороскопски знаци ги чека вртоглав успех многу наскоро

Еспресо

Датум на магично огледало 6.06: Како да го промените животот за еден ден и да ја испратите желбата до Универзумот

Еспресо

(Видео) Шакира и Хамилтон не се разделуваат, по вечерата „уловени“ на забава во диско: „Маска“ им е друштвото на Нејмар и Мбапе

Еспресо

Дарко Лазиќ се огласи по скандалозното видео: „Знам кој сака да ми ја скине главата, ми се осветуваат!“

Еспресо
Се вчитува....