19.9 C
Скопје
19:05 - 18 мај, 2022

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Нов влажен бран од запад, еве кога!

– Како што најавивме, утре и тоа особено претпладне и во северните предели ќе има услови за локално провејување на снег, а ќе дува и умерен до засилен ветер од северен правец. Дневните температури повторно ќе бележат тенденција на пад и истите ќе се искачуваат во интервалот од 0 до 9 степени – вели метео прогнозерот Славчо Попоски.
Според Попоски, во недела и во понеделник ќе имаме претежно стабилно ,суво и сончево време со мала до умерена локална облачност. Наутро повторно ќе биде студено со минимални температури кој понекаде ќе се спуштат до околу -10 степени, додека максималните ќе се искачуваат во интервалот од 2 до 11 степени.
Нов влажен бран од запад се очекува во вторник и истиот ќе услови нови врнежи од дожд и снег.
И во Скопскиот регион во следните неколку денови времето ќе биде стабилно, суво и сончево со мала до умерена облачност. Особено утре ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, додека нов влажен бран со врнежи од дожд и од снег се очекува во вторник. Наутро температурите ќе се спуштаат во интервалот од -7 до -1 степен, додека максималните ќе се искачуваат во интервалот помеѓу 5 и 6 степени.

Слични објави

Славчо Попоски прогнозира: Многу топло, до 35 степени, проверете кога!

Ј.К.Д

Амбер Херд стисната во ќош од адвокатката на Џони Деп: Овие две важни прашања ја откриваат лагата на глумицата

Еспресо

Три работи кои им пречат на кучињата, а ние упорно ги правиме

М. Р.

Љубовта ќе им цвета во јуни: Ова се највљубените и најсаканите хороскопски знаци на почетокот на летото

Еспресо

Три најчести фитнес грешки поради кои се откажуваме од тренинг и слабеење

Еспресо

Што да промените во исхраната за да се ослободите од акните и мозолчињата?

Еспресо
Се вчитува....