-5.2 C
Скопје
23:54 - 25 јануари, 2022

(ФОТО) МАРИЈА ШЕРИФОВИЌ СЛАВЕШЕ ОД УТРО ДО МРАК: Пејачката доби најубав подарок за својот роденден

Марија Шерифовиќ вчера го прослави својот 37 – ми роденден. Пејачката не го криеше задоволството што и е роденден, а во неколку наврати се огласи на социјалните мрежи по тој повод.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marija Serifovic (@serifovic)

Пред 37 години во 15:30 … Ви благодариме на сите за честитките. Да продолжиме понатаму паметно, лудо, нервозно, храбро и искрено! Ве сака Шеки, стои во објавата на Шерифовиќ на која пејачката позира со својата роденденска торта.


Веруваме дека и оваа година тортата е дело на нејзината мајка Верица Шерифовиќ. Во едно од забавните ЈуТјуб видеа на пејачката имавме прилика да видиме и Марија како со асистенција на нејзината мајка прави торта , но готовиот производ заврши неславно. Тазе подготвената торта поради невнимание заврши на подот во работилницата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Marija Serifovic (@serifovic)


Шерифовиќ имаше двоен повод за славење, покрај роденденот, нејзината земја обезбеди пласман на Светско првенство во фудбал. Заедно со блиските пријатели Марија го следеше натпреварот и страсно навиваше, а по дадениот гол започна прекрасна прослава проследена со традиционална српска музика. Шерифовиќ ја сподели радоста и со своите фанови преку прекрасно видео полно со емоции. Тоа беше најубавиот роденденски подарок за Марија.

 

 

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....