15.8 C
Скопје
19:21 - 27 февруари, 2024

(Фото) Која е Орла Мелиса Слоун позната како бејби ѓавол: Ги демне ѕвездите од Премиер лигата, а веќе уништи животи на неколку фудбалери

Инфлуенсерката на Инстаграм, ѕвезда на Орлифанс, Орла Мелиса Слоун, позната е како „бејби ѓавол“ затоа што ги следи ѕвездите од Премиер лигата.

22-годишниот модел призна дека демне три млади ѕвезди од Премиер лигата и призна дека спиела со Мејсон Маунт – англискиот фудбалер од Челзи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by orla melissa (@orlamelissa)

Секси Британката има над 91.000 следбеници на Инстаграм, а порано била касиерка пред да заработи дури 60.000 долари за јадење слатки додека позира гола онлајн.

Слоун обично објавува фотографии за нејзиниот егзотичен начин на живот и луксузните дестинации кои ги посетува, но каква е нејзината врска со Премиер лигата?

Според британки „Сан“ и полициските документи (кои содржат и налог за апсење на уценувачката), Слоун била обвинета од британските власти за следење и малтретирање на тројца играчи од Премиер лигата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by orla melissa (@orlamelissa)

Станува збор за играчите на Челзи, Мејсон Маунт и Бен Чилвел, како и Били Гилмур од Брајтон. Таа дури и признала на полицијата дека спила со Маунт, но никогаш немале формална врска.

Орла Мелиса Слоун нон-стоп му испраќала смс-пораки на Мејсон Маунт откако ја прекинале „врската“, а најпосле ѕвездата на Челзи го блокирал нејзиниот број.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by orla melissa (@orlamelissa)

Откако Маунт не ѝ одговорал на пораките, Слоун почнала да му испраќа пораки на Били Гилмур, зборувајќи лошо за Маунт, а потоа создала лажен профил на Инстаграм, објавувајќи монтирани фотографии од соиграчот од Челзи, Бен Чилвел со други жени.

Гилмур признал дека се сретнал со Слоун само еднаш и дека вознемирувањето продолжило оттогаш.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by orla melissa (@orlamelissa)

Слоун е прогласена за виновна за следење и малтретирање на фудбалери, моментно е во притвор, а ќе ѝ се суди на почетокто на јуни.

Полицијата во нејзиниот мобилен телефон нашла броеви од мобилни телефони на дури 22 ѕвезди од Премиер лигата.

Слични објави

„Нонстоп сум на инфузии“: Цеца проговори за здравствените проблеми со кои се соочила периодов

Еспресо

(Фото) Ова е вилата што Аца Лукас ѝ ја остави на Соња по разводот: Луксузот го одзема здивот

Еспресо

„Јас го добив детето, а тој доби стан“: Неда Украден ја отвори душата и се присети на разводот со поранешниот сопруг

Еспресо

(Видео) Зорица Брунцлик емотивно за зетот: Јас плачев наместо него

Еспресо

Јована Јеремиќ ја поминала ноќта во вилата на дечко ѝ милионер: Сите го коментираат нејзиниот појадок

Еспресо

„Ме разочара…“: Ќерката на Гоца Тржан за првпат јавно проговори за односот со својот татко

Еспресо
Се вчитува....