Ема Вотсон за својот „љубовен“ статус: Во врска сум со сама себе!

Актерката Ема Вотсон секогаш настојувала својот приватен живот да го држи подалеку од очите на јавноста и во интервјуата повеќе говори за својата работа и ангажмани за подршка на еднаквоста помеѓу мажите и жените.

Ѕвездата од филмовите за Хари Потер, која во април полни 30 години, за британскиот магазин Вог проговори за притисокот и тешкотиите кои ги чувствувала поради фактот што се приближува кон 30-та, а нема постојан партнер, стабилна кариера, но ни дете.

Instagram

„Секогаш се прашував зошто сите прават толкава збрка околу 30-от роденден, бидејќи тоа и не е така страшно… Потоа наполнив 29 и беше: Ох Боже, толку ми е тешко.“

„Секогаш чувствував тежина поради тие сублимални пораки. Ако не сте изградиле дом, сте се венчале и родиле дете или доколку до 30-та немате стабилна кариера, започнувате да се чувствувате тешко и под притисок, сметајќи дека тоа е нешто што е задолжително“, рекла таа.

Но, сега вели дека се откажала од тоа да на прашањата одговара дека е „сингл“.

„Долго време ми требаше да дојдам до сознанието дека сум среќна поради тоа што сум сама. Тоа би го нарекла врска со самата себе“, рекла за Вог.

Instagram

Точниот термин кој го искористила е „self-partnered“ поради што стана хит на друштвените мрежи каде многу го споредија нејзиниот „љубовен“ статус со оној на нејзината колешка Гвинет Палтроу. Всушност, Гвинет во јавноста стана предмет на исмејување кога својот развод со фронтменот на бендот Coldplay (Крис Мартин), го опиша како „свесно разделување“, на што многумина сега ги потсети и „љубовниот“ статус на Ема.

Слични објави

Еве како изгледа денеска и со што се занимава Порториканката од „Деспасито“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Рамбо Амадеус: Да не е коронавирусот, никогаш немаше да сфатиме каков вид е човечкиот род

Еспресо

Смути од домати кое ги топи мастите во телото (РЕЦЕПТ)

Igor

Охрид во јуни – оаза за инспирација (ГАЛЕРИЈА)

Igor

По 61 година разјаснета мистериозната смрт на планинарите на Урал (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

СЕКОГАШ ЕКСТРЕМНА: Викторија Бекам шета во ДВА БРОЈА ПОГОЛЕМИ ПОТПЕТИЦИ, а нивната боја… (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

5 × 1 =

Слични објави

Маријана ги покажа АДУТИТЕ за Задруга 3 (ФОТО)

Igor

Палачинки тортиљи полни витамини: Неверојатен оброк готов за 5 минути! (РЕЦЕПТ)

Igor

Непознат маж упаднал во куќата на Наташа Беквалац

Еспресо

На црвениот тепих Ријана „се бореше“ со наметката (ФОТО)

Igor

Џастин Бибер се маскираше и ги пречекуваше фановите на серијата „Пријатели“, кога го препознаа нивната реакција стана хит (ВИДЕО)

Еспресо

Беше една од најпосакуваните актерки во Холивуд, а по турбулентниот брак со Стивен Сегал стана непрепознатлива! (ФОТО)

Еспресо