Домот е таму каде што е срцето: РИТА ОРА купила луксузна вила во Приштина

Рита Ора е една од најголемите ѕвезди во Велика Британија, а за светскиот успех на оваа пејачка и актерка, како што вели таа, најзаслужни се нејзините родители Бесник и Вера.

„Рита им е вечно благодарна бидејќи и дале шанса за подобар живот. Побегнале од родното Косово за време на политичките немири, а сега нивната ќерка, кога е на врвот на славата, сака да им се оддолжи на најдобар можен начин“, рекол извор близок до семејството.

Популарната пејачка на родителите им купила луксузна вила во Приштина за која, како што пренесува Дејли мејл, издвоила околу 1,5 милиони фунти.

Со фотографија од прекрасната вила на Инстаграм се пофалила мајката на Рита.
„Домот е таму каде што е срцето. Иако живееме во Лондон, на сопругот, мене и на децата неизмерно ни е важно да го посетиме нашиот роден град Приштина“, напишала Вера на Инстаграм.

Слични објави

Роналдо и Георгина со фотка после секс!?

Igor

Андрија Милошевиќ мака мачи со украсувањето: Од Дедо Мраз барам да ми ја накити елката

Еспресо

Јелена Карлеуша никогаш не облекла пократко од ова! (ФОТО)

Васко Спасоски

Принцот Хари се збогуваше од кралското семејство и пристигна во Канада: Почнува нов живот со Меган и Арчи (ФОТО+ВИДЕО)

Еспресо

Три години по смртта – Вдовицата на Хју Хефнер ужива со новото момче

Еспресо

Незгодни прашања кои ќе ви помогнат да откриете дали сте сродни души

Еспресо

Остави Коментар

20 − 16 =

Слични објави

ОТКИНАТА РАКА, УНИШТЕНО ЛИЦЕ: Дублерката на Мила Јововиќ тужеше за сите трагедии

Igor

Соланж Ноулс прва ја прими наградата „Lena Horne“ !

Еспресо

Нема потреба повеќе да ги криете нозете – Ова е најдобриот домашен лек за проширени вени

Igor

ФОТО | Меланија Трамп во модна комбинација која совршено ги истакнува нејзините очи: Првата дама повторно со врвен избор на палто!

Еспресо

Жените од овој хороскопски знак буквално ги излудуваат мажите

Igor

Познатата италијанска пејачка има 85 години и лице кое е екстремен пример на пластичната хирургија – Се појави на Санремо и ги занеме сите (ФОТО)

Еспресо