ЏИМ КЕРИ ја разгневи јавноста со провокативна карикатура за АБОРТУС

Џим Кери ја вознемири јавноста со провокативна карикатура, на која е прикажана гувернерката на Алабама, Кеј Ајви, како абортиран фетус.

Кери реагирал на фактот дека Алабама го потпиша контроверзниот закон кој во таа држава ги забранува сите абортуси, освен во итни медицински случаи.

принтскрин/Twitter

На својот твитер-профил Кери објавил карикатура на која Алабама е прикажана како фетус кој сè уште е врзан за папочна врвка.

„Мислам дека, ако сакате да ја прекинете бременоста, тоа би требало да го направите пред фетусот да стане гувернер на Алабама, напишал Кери.

Слични објави

Принцот Вилијам по посетата на гробот на мајка си завршил во болница – Доживеал паничен напад, па колабирал!

Еспресо

Љубовните походи на пребогатиот бизнисмен: Бил со Наоми Кемпбел и со Хајди Клум, а сега љуби 49 години помлада убавица (ФОТО)

Igor

Викторија Бекам го освои модниот свет, но нејзините вработени се против неа

Igor

Откажан концертот на Малума во Албанија!

Васко Спасоски

Пет илјади евра само за една вечер, еве како ги заработува Луана (ФОТО)

Igor

Познати жени кои се уништија со операции: Беа прекрасни, се додека не одлучија да се разубавуваат! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

3 × 1 =

Слични објави

После 15 години откриено како Анџелина Џоли го завела Бред Пит: Имала посебна тактика!

Еспресо

ДОЛГО ЧУВАНА ТАЈНА: Ова е вистинската причина за разводот на Дарко Лазиќ

Igor

„Placebo“ од балкон во Лондон испраќаат многу љубов: Луѓе, чувајте се меѓусебно!

Еспресо

Спречете го скапувањето на зелечукот и овошјето во фрижидер

Igor

Дневен хорокоп за 22 декември: Не брзајте со остварување на плановите, послушајте ги советите

Еспресо

Погледнете како познатата српска манекенка се бори со коронавирус: Мие раце од златна чешма! (ФОТО)

Еспресо