17.8 C
Скопје
06:14 - 30 јуни, 2022

Џенифер Анистон на снимање во Париз: „Беше тешко, Украина е толку блиску“

Актерката Џенифер Анистон даде интервју за новиот проект кој го снимаше во Париз, а поради коментарите за војната во Украина, коментарите на социјалните мрежи беа во фокусот на вниманието.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Aniston (@jenniferaniston)


Џенифер за магазинот „People“ зборуваше за продолжението на комедијата „Murder mystery“ од 2019 година, во продукција на Нетфликс, и рече дека и е тешко бидејќи Париз е „толку блиску“ до Украина.

„„Тоа беа три месеци далеку од дома. И беше предизвик, само затоа што не сум била толку далеку од моите кучиња од почетокот на пандемијата. Исто така, Украина е многу блиску““, рече таа и продолжи:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Aniston (@jenniferaniston)

„Се чувствував толку бескорисно затоа што снимав комедија во времето на војната во Украина. Но, тогаш се потсетив дека на луѓето сега им треба токму тоа. Им требаат комедии, треба да се смеат и да заборават на своите грижи барем на една минута“, истакнала актерката.

Џенифер постојано изразува поддршка за Украина од почетокот на конфликтот.

Слични објави

За сексуално и психичко злоставување жени: Пејачoт Ар Кели осуден на 30 години затвор

Еспресо

Ева Лонгорија за абортусот во САД: „Ние жените нема да молчиме; требаше Обама да именува нови судии, а не Трамп“

Еспресо

„По разделбата со Џони Деп ги собирав деловите од својот живот, не се грижев за себе“, Винона Рајдер отворено за своите мрачни периоди од животот

Еспресо

Сузана Манчиќ прозборе за голите фотографии: Заработив повеќе од кој било во историјата на Плејбој

Еспресо

Од Летиција од Шпанија до Брижит Макрон, Џил Бајден и Елизабета Ѓоргиевска: Најдобрите модни изгледи на гала вечерта на самитот на НАТО

Еспресо

Портпаролот на Џони Деп: „Нема враќање во Пиратите од Карибите“, фановите се разочарани

Еспресо
Се вчитува....