Џеј пееше на првиот роденден на синот на пејачката Аделина и адвокатот Сержоја (ВИДEO)

Со торта на пет ката, богата трпеза и скапо шампанско синоќа познатата албанска пејачка Аделина Тахири и сопругот, познатиот скопски адвокат Сержоја Марков го прославија првиот роденден на синот Јон.

На роденденската прослава присуствувале голем број на пријатели и роднини на семејството Марков, а за одличната музичка програма биле ангажирани неколку албански и македонски пејачи, но ѕвезда на вечерта бил познатиот српски пејач Џеј Рамадановски.

Од нивни пријатели кои присуствувале на забавата, велат дека највесели биле токму адвокатот Марков и таткото на пејачката, а пак забавата траела до раните утрински часови.

Погледнете дел од атмосферата:

Слични објави

Меган Маркл е обвинета дека заработува од кралското семејство!

Еспресо

Лежерен аутфит и бакнежи во јавност: МЕГАН МАРКЛ повторно ги КРШИ ПРАВИЛАТА (ФОТО)

Igor

Готвачот Гордон Ремзи стана татко по петти пат

Igor

Зоро, Попај и Шерлок Холмс биле вистински личности!

Еспресо

Уште еден македонски пејач се зарази со корона: И покрај тоа што внимавав, вирусот стигна и до мене! (ФОТО)

Васко Спасоски

Поранешната сопруга на Даниел Кајмакоски, Кристина ја претставува Македонија на изборот „Мис Глоуб“ (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

деветнаесет + 16 =

Слични објави

Брук Шилдс со беспрекорен стајлинг: Ако сакате да оставите добар впечаток, облечете се како неа

Igor

Хари: Со Меган се надевавме дека и натаму ќе можеме да и служиме на кралицата, но тоа беше невозможно

Еспресо

Ким Кардашијан: Ќе ви покажам слики од мојата оштетена кожа кога ќе ја тргнев лепливата лента (ФОТО)

Igor

Видео хороскоп 19 август 2019, понеделник

Igor

Девојче кое неверојатно личи на Ријана ја шокираше и самата пејачка (ФОТО)

Igor

За крај на летото: Се побуниле против градниците! (ФОТО)

Igor