17.8 C
Скопје
06:01 - 24 септември, 2023

Даниел Кајмакоски се разведува по три години брак

По три години брак, се разведува пејачот Даниел Кајмакоски.

Тој и неговата сопруга, манекенката Кристина Димитриевска, веќе не живеат заедно, потврдија за порталот Репортер нивни пријатели.

Кајмакоски е познат по победата на првата сезона од светското шоу X Factor Adria. Тој беше претставник на Македонија во Виена, Австрија за европскиот натпревар на песни Евровизија во 2015 година со песната Лисја Есенски по победата на Скопскиот Фестивал 2014.

 

Слични објави

Нема договор, штрајкот во Холивуд продолжува, сценаристите ја напуштаат работата

еспресо

(Фото) Бела Хадид уникатна во новата кампања на „Марк Џејкобс“, позира гола и без коса

еспресо

(Фото) Хедер Локлир, беше секс симбол на Холивуд, а сега го крие лицето од папараците

еспресо

(Фото) Сверина во друштво на мажот со кој ја поврзуваа

Еспресо

Разјаснета смртта на ѕвездата на хит серијата „Еуфорија“: „Ненамерно предозирање со фатална комбинација“

Еспресо

(Видео) Софија Вергара е брилијантна во улогата на Гризелда Бланко, немилосрдната шверцерка на дрога, погледнете го тизерот

еспресо
Се вчитува....