18.8 C
Скопје
21:25 - 15 април, 2024

Бен Афлек повторно се враќа во улогата на Бетмен!

Бен Афлек повторно ќе се појави во улогата на суперхеројот Бетмен во најновото продлжение на блокбастер серијалот „Бетмен“ со оригинален наслов „Флеш“.

Афлек последен пат ја играше улогата на Брус Вејн во „Бетмен против Супермен: Зора на правдата“, и доби еднаков број на позитивни и негативни критики за неговиот перформанс.

фото: Профимедиа

Сепак Бен го потпишал проектот на „Ди-Си комикс“ откако го добил сценариото минатата недела, пренесуваат од „Венити феар“.

Енди Машети, режисерот на филмот смета дека актерот е совршен за мажествениот, но сепак ранлив лик кој треба да се појави во филмот. „Тој знае како да го долови карактерот на ликот кој го глуми“, изјавил режисерот за списанието „Венити феар“.

„Неговиот Бетмен има дихотомија која е многу силна, а тоа е неговата машкост – поради начинот на кој тој изгледа и импозантната фигура што ја има, а сепак е и многу ранлив“, додава Енди Машети.

Слични објави

(Фото) „Јас се женам, сите се твои!“: Сергеј Трифуновиќ објави фотографијa со татко си и 23 години помладата свршеница

Еспресо

(Видео) „Она кога Саша Поповиќ ќе те вози!“: Постапката на креативниот директор на „Гранд“ предизвика лавина коментари

Еспресо

Се огласи сопругата на Џенан Лончаревиќ по веста за разводот: „Сака да ме исфрли од домот, купи стан за љубовницата“

Еспресо

(Фото) „Прекрасен викенд“: Роберт Билбилов и Лејла Рамковска уживаа во Грција

Еспресо

(Фото) Вељко Ражнатовиќ се расоблече, стомачните мускули во преден план: „Тигарска крв“

еспресо

(Фото) Александра Пријовиќ во Хрватска изнајмила чист луксуз: Хотелот дневно го плаќа 12.000 евра

Еспресо
Се вчитува....