Амди Бајрам: После Бранко, Мијалков е најдобар за во кафана (ВИДЕО)

Зошто ниту една власт кај нас не може да опстане без него, и на кој начин тој успева да е близок со секоја власт, се само дел од приказните кои пратеникот Амди Бајрам ги сподели во шоуто „Еден на Еден“.

Жаре му подготви и интересна игра, „Тркало на среќата“ во која господинот Бајрам со еден збор требаше да ги опише своите колеги, политичарите. За нив зборуваше и од друг аспект, кој е најдобар за дружење во кафеана. „После Бранко, Сашо Мијалков“, изјави тој.

Фото: Промо

Амди Бајрам раскажа и за тоа како премиерот Зоран Заев му простил откако го критикуваше, но има и приказни за поранешниот премиер, Никола Груевски. За него, Амди Бајрам вели дека единствено на ромскиот бал се шетал без обезбедување.

Неизбежна беше темата како се победува на избори, но и многу други работи од неговиот приватен живот кои ги раскажа само во „Еден на Еден“.

Четвртата епизода на шоуто од Сезона 11, ќе ја гледаме во недела, од 18.30 на Канал 5. До тогаш, погледенете ја најавата за емисијата со Амди Бајрам.

Слични објави

Почина славното момче од серијата „Дадилката Мекфи“: Рафаел го напушти овој свет на само 26 години (ФОТО)

Васко Спасоски

Владо Георгиев со маска влезе во супермаркет, па ги „подбра“ сите што се смеат на коронавирусот!

Васко Спасоски

Храна која мислиме дека е здрава, а всушност е штетна

Igor

Продавала пилиња на пазар! Ова не сте го знаеле за снаата на Цеца! (ФОТО)

Igor

Детектив објави слика од маж за кој тврди дека е раперот Тупак: Добро живее на Белизе! (ФОТО)

Васко Спасоски

Брз и вкусен ручек: Шпагети во бел сос со сланина

Igor

Остави Коментар

Шестнаесет − три =

Слични објави

Боса и без грам шминка: Венчавката на славната манекенка со 17 години помладо момче (ФОТО)

Igor

Славниот пејач НАПАДНАТ со нож и ограбен: Многу е вознемирен и потресен!

Еспресо

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Вагите во бајка, Биковите пред нова авантура

Igor

Поранешната тинејџерска ѕвезда го запознала својот вереник на рехабилитација! (ФОТО)

Еспресо

Нови правила: Коронавирусот ја измени постапката за доделување на следните Оскари

Еспресо

Бредли Купер и Леди Гага повторно заедно!

Igor