На мажите овие жени им се најпривлечни! Дали сте вие една од нив?

Имено, истражувањето кое го напрвило страницата „Singles In America“ помеѓу мажите, откри која особина кај жените им е најпривлечна, а интересно е тоа што воопшто не се работи за изгледот.

Дури 87 отсто од испитинаците рекле дека повеќе би излегле со жена која е интелегентна и пообразована од нив, како и дека не би им пречело ако заработува повеќе.

Ако сте изненадени, тогаш ќе ве шокира фактот што 44 отсто од нив изјавиле дека сакаат амбициозна партнерка на која кариерата и е на прво место, пишува хрватски – индекс.хр.

Откако прочитавте што сакаат мажите, тогаш учете на училиште и на факултетот, бидете амбициозни на работа и научите да се сакате себе си. Мажите ќе дојдат сами…

Слични објави

Патики кои ќе доминираат оваа есен: 2 ТОП МОДЕЛИ (ФОТО)

Igor

Интервју со Катарина Ивановска: Не делувам наивно за некој да си дозволи да ми понуди непристоен предлог

Кристина Апостолова

ЛАДЕН СЕНДВИЧ: Десерт кој мора да го пробате

Igor

„Ги жалам таквите како тебе“: Саудиска тинејџерка која побегна од насилното семејство објави слика во бикини и се соочи со лавина од критики

Еспресо

Антонио Бандерас има големи планови за својот мјузикл!

Igor

Наши миленици: АРИ и ЛУНА

Еспресо

Остави Коментар

Осумнаесет − четиринаесет =

Слични објави

Трансформација: Никогаш видена снимка од Анџелина Џоли прегледана 1,8 милиони пати (ВИДЕО)

Igor

Милена Антовска Станковска: Не поднесувам нападни и наметливи жени

Еспресо

Длабоко деколте, шлиц, проѕирен корсет: Синоќа црвениот тепих го запалија НАЈФАТАЛНИТЕ жени (ГАЛЕРИЈА)

Igor

Американска компанија измислила градник кој спречува брчки на деколтето (ФОТО)

Igor

Како црногорската принцеза станала кралица на Италија: Љубовниот живот на Јелена Савојска

Еспресо

Се што ви е потребно за совршени локни е пеглата за коса (ВИДЕО)

Igor