Шеќерот ПОТПОЛНО го исфрлил од исхраната – Тоа што појадува Јоксимовиќ ќе ЗАЧУДИ многумина

Жељко Јоксимовиќ ги откри своите секојдневни навики за исхрана, кои му помагаат за да одржи добра линија и енергија.

„Денот го започнувам со полномастен тост, комбиниран со различни состојки – авокадо, кремсир, димен лосос, јајца, итн. После појадокот, готов сум со јаглехидрати за тој ден. Јадам само протеини и зеленчук, а потполно го извадив шеќерот од својата исхрана“, истакнал Јоксимовиќ.

„Секако, јадам нешто благо еднаш во неколку месеци или така нешто, но тоа не се случува секоја година. Што се однесува на останатите прехрамбени навики, јадам на секои 5 часа и се трудам да избегнам закиселување по секоја цена, бидејќи тоа се покажа како најголем проблем за моето тело. Вежбам редовно и комбинирам различни видови на вежби. На пример, сакам бициклизам, а возам околу 10 километри дневно, додека често возам и повеќе од тоа низ Белград. Таму има многу простор за бициклизам, а езерото Ада Циганлија е мој избор за тоа. Покрај бициклизам, пливам најмалку 3 дена неделно, а во теретана идам на секои два дена. Имам пријатели кои се фитнес тренери и вежбаме заедно, што ми овозможува да ги спроведувам најдобрите програми за своето тело и за работата што ја правам“, рекол Жељко.

Слични објави

Почина Бетовен, Роден е Стивен Тејлор и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Еспресо

Одиме на победа! Слушнете како звучи детската евровизиска песна на нашата Мила (ВИДЕО)

Igor

СОЧНИ ДЕТАЛИ: Зошто Меган се разведе и што барала од сопругот во случај на бременост?

Igor

Бројот на заболени од морбили на глобално ниво зголемен четирипати

Igor

Уапсени тројца мажи вмешани во смртта на познатиот рапер

Igor

НИКОГАШ НЕ МУ ПРОСТИ: Ријана морала да го тужи својот татко кој не престанувал да ја повредува

Igor

Остави Коментар

14 + 10 =

Слични објави

Трик кој ќе ја спаси вашата пегла од загорените наслаги (ВИДЕО)

Igor

НЕ МОЖЕ ДА ЈА СКРИЕ СРЕЌАТА: Сека ги откри полот и името на второто бебе

Igor

Најпознатите светски романи напишани за приближно еден месец

Еспресо

Селма Блер храбро зборува за својата болест

Igor

Грците со пофални зборови за Тамара

Igor

Моден хит: Ева Лонгорија во жолто одело кое секоја дама треба да го има! (ФОТО)

Igor