Се продава НАЈЛОШИОТ ЕВРОВИЗИСКИ АУТФИТ, од цената ќе ви дојде да заплачете! (ФОТО)

Еуфоријата од извонредниот пласман на Тамара Тодевска на годинашната Евровизија сè уште трае, а минатогодишните претставници ја искористија приликата да не потсетат на уште еден „успех“.

Македонските претставници многупати биле критикувани за лоши сценски настапи и ужасни стајлинзи (да, се сеќаваме на мускулестиот корсет на Каролина), но апсолутен шампион во тоа беше Марија од бендот „Ај кју“.

Минатата година таа настапи со розово сатенско сако, облечено наопаку, под кое носеше мрежесто трико со „жешки“ ногавици, без градник и убедливо лош крој. Затоа и по фестивалот Македонија го доби признанието за најлошо облечен изведувач.

Но, како тоа да беше малку, Марија својот аутфит го продава на Ибеј и тоа за 5.000 долари, со трошок за достава од најмалку 127 долари.

Дека не се работи за шега докажува и споделувањето на огласот на официјалниот профил на Инстаграм на „Ај кју“ и на профилот на Марија.

ај кју

ај кју

ај кју
Принтскрин

Евровизија ја призна ГРЕШКАТА – ТАМАРА е прва според жирито (ФОТО)

Слични објави

Забележана интересна промена кај Меган Маркл: Ова е новата омилена боја на војвотката која испраќа силна порака! (ВИДЕО)

Еспресо

Шарлиз Терон НЕПРЕПОЗНАТЛИВА: Малку жени би се осмелиле на ваква фризура (ФОТО)

Igor

Ќе ги препознаете? Познатите ги покажаа своите маски за Ноќта на вештерките (ФОТО)

Igor

Сузана Гавазова како Карди Би! Прво идат градите, па после таа… (ВИДЕО)

Igor

Мајли Сајрус сподели урнебесни снимки додека е во самоизолација! (ВИДЕО)

Еспресо

Албанскиот модел Ангела е вистински ангел (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

19 − 4 =

Слични објави

Славниот актер се запушти до непрепознатливост: Фановите се загрижени! (ФОТО)

Igor

Наградуваниот американски драматург Теренс Мекнали почина од коронавирус

Еспресо

Сите во шок: водителот Огнен Амиџиќ на својот Твитер објави порно-видео (+18)

Igor

Не знаете каде на зимување? Ова е најдоброто луксузно скијачко одморалиште во Швајцарија!

Еспресо

Сите ги изненади: Српската пејачка Слаѓа Алегро објави провокативна фотографија, градите во преден план! (ФОТО)

Васко Спасоски

Злобната заводничка од теленовелата „Руби“ има неверојатен живот: Го победила ракот на дојка, а на 39 години станала баба! (ФОТО)

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian