ПОБЕДНИКОТ на Евровизија веќе СЕ ЗНАЕ? Еве што велат обложувалниците

Во денешното полуфинале се наоѓаат две држави, кои според обложувалниците веќе со месеци се најголеми фаворити за победа на Евровизија.

Обложувалниците на денот на полуфиналето најголеми шанси за пласман во финалето им даваат на Холандија, Шведска, Русија, Азербејџан, Швајцарија, Малта, Норвешка, Македонија, Ерменија и Данска.
Со обработка на податоците од различни обложувалници, шансите за поминување во финалето се искажани во проценти. Холандија и Шведска најдобро котираат со по 94 проценти.

Веднаш зад нив се наоѓа Русија со 93 проценти, а на седмото место е Македонија со 71 проценти шанси.

Ист процент има и Норвешка, додека на деветтото место е Ерменинја со 59 проценти.

На десеттото место е Данска со 52 проценти.

Слични објави

СКАНДАЛ: „Боже чувај ја од зло“ жртва на руски плагијатори (ВИДЕО)

Igor

Бебе Реџа со порака: МОЈА ВАГИНА, МОЈ ИЗБОР

Igor

Новинарка известуваше од дома, а нејзиниот татко влезе во кадар топлес! (ВИДЕО)

Еспресо

Латино дивата повторно брилира: И со ролка на себе мами погледи! (ФОТО)

Igor

Патниците избраа: Ѕирнете во 17-те најлуксузни хотели во светот (ФОТО)

Еспресо

Полански номиниран за 12 француски Оскари, а жените бесни: Му се оддава почит на насилник и педофил!

Еспресо

Остави Коментар

седумнаесет − десет =

Слични објави

Кинси Волански во полуголо издание му оддаде почит на Коби Брајант (ФОТО)

Еспресо

Семејството откри: Катрин Денев доживеала мозочен удар

Igor

Нема да ги препознаете: Кајмакоски без коса, а Северина… (ФОТО)

Igor

Од малолетна проститутка до црвениот тепих во Кан

Igor

Одлична и практична фризура која ќе ја сакаме во оваа сезона (ФОТО)

Igor

Тони Цетински со емотивна објава за сопругата која пред пет месеци доживеа мозочен удар (ФОТО)

Igor