Палави слонови: Избегале од циркус за да си играат во снегот (ВИДЕО)

Два слона за време на нивниот престој во Русија побегнале од гостувачкиот циркус и започнале да си играат во снегот.

45-годишната слоница Карла и 50-годишниот слон Рони вчера побегнале од циркузот додека на патот кон Санкт Петербуг поминувале во Екатеринбург, пишува „Индепендент“.

Воодушевените граѓани ги снимале како лутаат низ градот и се валкаат по снегот. На видео снимките може да се забележи како еден од слоновите поминува фрекфентна улица и тргнува кон станбена зграда. Притоа го игнорира човекот кој се обидува да го запре.

Карла и Рони патувале со семејството Тогни, една од најголемите италијански циркуски династии која и денес е активна.

– Ние многу ги сакаме нашите животни. Тие ни се како семејство. И тие го сакаат циркузот, но им станало здодевно и бидејќи сега немаше работа. Нашите животни ќе живеат и ќе умрат со нас, не би можеле сами да преживеат во дивината – рече еен од водителите во циркузот, Серген Бондарчук.

На крајот, слоновите се фатени и вратени во циркузот. За целата работа биле потребни десетина луѓе, меѓу нив и мештани, за да ги избуткаат слоновите во камион.

– Слоновите сакаа да имаат авантури пред долгото патување, и тоа го остварија – порачаа од циркузот.

Слични објави

Водителката Ирена Спировска наскоро ќе заплива во брачните води? (ФОТО)

Еспресо

Боба ѝ приреди на Лепа Брена изненадување за Денот на вљубените: Ѝ подари 1001 роза

Еспресо

Ротердам ќе биде домаќин на Евросонг 2021

Еспресо

Убавата скопјанка Ангела Јакимовска освои титула за „Miss Best Body“ на „Miss Europe“ во Бејрут! (ФОТО)

Васко Спасоски

Израдувајте ги денес домашните – Цимет штрудли со смокви

Еспресо

Бритни Спирс повторно бремена? Сем Асгар загрижен за нејзиното ментално здравје

Еспресо

Остави Коментар

13 + четиринаесет =

Слични објави

И Прличев би „киснел“ „КАЈ СЕРДАРОТ“, па камоли ние (ВИДЕО)

Igor

ФАТЕНИ! Бред Пит се почесто во јавноста се појавуваа со оваа актерка! Таа ниту малку не е слична на Анџелина Џоли (ФОТО)

Igor

Ема Вотсон има порака за сите свои врснички: Ако немаш куќа, маж, дете, а полниш 30 години…

Igor

Игор Џамбазов на тешки маки: Девојка му Илина го натера да планинари! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пејачката Северина изгледа неодоливо во тексас јакна! (ФОТО)

Еспресо

Славните дами на „Златен глобус“ една фризура ја стилизираа на шест начини (ФОТО)

Еспресо