Новак Ѓоковиќ има „двојник“ во Холивуд! (ФОТО)

Познатиот американски продуцент Мајкл Енглер неодамна присуствуваше на една свеченост, каде беше фотографиран.

Причината е интересна, милиони фанови коментираа дека Енглер многу личи на еден од најдобрите светски тенисери, Новак Ѓоковиќ.

Погледнете и проценете дали навистина има разлика меѓу Енглер и српскиот тениски ас..

Инаку Енглер продуцираше бројни познати серии како „Империја“, „Нешвил“, „Дедвуд“, „Сексот и градот“…

Да додадеме уште дека Ѓоковиќ е на добар пат да се врати на првото место на АТП ранг листата.

Слични објави

Човек кој на луѓето им ја враќа насмевката: Филип патува по светот и на сиромашните бесплатно им ги поправа забите!

Слободен печат

Џеј Ло во проблеми – Поради една фотографија ќе мора да плати 150.000 долари

Igor

Најскапи градови за живот во светот во 2020 година

Еспресо

НА 17 ФЕВРУАРИ ПОЧНА НОВА ЕРА ВО МУЗИКАТА: Светот се запозна со звуците на „AC/DC“, роден е фронтмен на „Green Day“…

Еспресо

Нова романтична песна ни доаѓа од „работилницата“ на тандемот Драган Спасов – Дац и Александар Митевски (ВИДЕО)

Еспресо

ПОСЛЕ ТОЛКУ ГОДИНИ: Фановите на Лејди Гага сфатија дека ја гледале пејачката во популарната серија (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

3 × оне =

Слични објави

Актерката на најпопуларната серија ги објави фотографиите од венчавката (ФОТО)

Igor

За Стивен Кинг не е битна расната разноликост: Славниот писател вербално нападнат на социјалните мрежи

Еспресо

Муза на Хичкок и принцеза на Монако: Модната икона Грејс Кели која се откажа од актерството во врвот на кариерата! (ФОТО)

Слободен Печат

Се ближи Велигден: Да се потсетиме на некои интересни факти за најголемиот христијански празник

Еспресо

Од короновирус почина свештеникот што тврдеше дека Бог е поголем од вирусот

Еспресо

Северина на премиерата на „Игра на тронови“

Igor