18.8 C
Скопје
20:07 - 5 октомври, 2022

Совети за секој хороскопски знак што ќе ви помогнат забавата во спалната соба да ја подигнете на повисоко ниво

Без разлика дали се работи за типови на луѓе, модни парчиња, лакови за нокти, храна, филмови, музика или водење љубов, сите имаме различни потреби за кои ни одговараат различни тактики. Кога се работи за сексот, секој хороскопски знак во зодијакот има некои дефиниции кои ни помагаат забавата во спалната соба да ја подигнеме на повисоко ниво.

Во продолжение прочитајте ги секси советите од сексолозите за секој хороскопски знак, кои дефинитивно ќе ви помогнат да го подобрите своето задоволство и задоволството на вашиот партнер.

Овен

Овновите навистина оживуваат низ својата природа, која може да се канализира во некои многу забавни активности во спалната соба. Се разбира, се што правите, правете со согласност на лицето со кое сте.

Бик

Биковите сакаат се што е сензуално, а особено ако можат да легнат, да се опуштат и да уживаат. Секси масажа може да ја отстрани напнатоста на повеќе начини.

Близнаци

Близнаците обожаваат „валкани приказни” во спалната соба.

Рак

Чувствителните Ракови ја сакаат својата страст со доза на романтика, така нив посебно ги возбудува контактот со очи. Така тие се чуствуваат видено, заштитено и посакувано.

Лав

Лавовите се вистински кралеви на драмата и ѕвезди во спалната соба, посебно ако можат да ги доживеат своите фантазии со малку креативност.

Девица

Девиците обожаваат да служат, што ги прави совршено подредени во ова сценарио. Иако Девиците се насочени поинаку во реалноста, во спалната соба се меѓу најперверзните знаци.

Вага

Вагите сакаат да прават се по правила, но кога се работи за секс, тие обожаваат да ги кршат. Особено уживаат во тоа, ако партнерот им даде до знаење дека е е добро тоа што го прават.

Шкорпија

Сексолозите советуваат секс во темница со Скорпиите. Само мистерија и задоволство.

Стрелец

Стрелците ги возбудување ризикувањето. Затоа, оставете ја вратата отворена или немојте скроз да ги затворите завесите. Адреналинот кој тогаш ќе го осетат е неверојатен.

Јарец

Јарците се природни шефови и се чувствуваат многу удобно во таа улога. Тој талент може многу добро да го искористат и во спалната соба. Дозволете им да доминираат над вас за невероватно задоволство.

Водолија
Како знак на технолошката иновација, Водолиите секогаш сакаат да испробаат нови работи, вклучувајќи ги и оние за лично задоволство.

Риби

Рибите се романтични и носталгични, поради тоа често уживаат во исти пози за секс. Ако им донесете Кама Сутра во спалната соба, може да успеете да ја отклучите нивната дива страна.

Слични објави

Татјана Алексиќ, професорка по македонски јазик: Децата ни се спремни да го бранат јазикот колку што ние им даваме лични примери

Јасмина Кантарџиева Димков

(ФОТО) Драган Бјелогрлиќ по Скопје го посети и Кавадарци: Присуствуваше на доделувањето на признанието на градоначалникот Митко Јанчев

Еспресо

Почина Лорета Лин: Била ќерка на рудар, се омажила на 15 години и успеала да стане кралица на кантри музиката

еспресо

Неодлучниот Маск конечно пресече: „Ќе го купам Твитер!“

Еспресо

(ВИДЕО) Во знак на солидарност со жените во Иран, шведска пратеничка си ја отсече косата: Додека Иран не се ослободи, нашиот гнев ќе биде поголем од угнетувачите

Еспресо

Која е и што ја прави посебна Бони Габриел, новата Мис на Америка која влезе во историјата?

Еспресо
Се вчитува....