7.8 C
Скопје
6 декември, 2021

ДА ДА ДА: Три знаци дека сексот е совршен

Сексот е многу важен сегмент од секоја врска, но овој многу интимен чин ја достигнува својата кулминација само кога и двајцата партнери максимално уживаат во моментот, без двоумење. Знаците на добар секс не е тешко да се забележат.

1. Не ви е грижа за изгледот за време на сексот

Водењето љубов е страстен момент во кој, за максимално да уживаме, целосно се препуштаме на чувствата. Во тие моменти не ни е важно како изгледаме, каква е нашата фризура и дали гледаме целулит. Доколку сте се идентификувале во ваква ситуација, знајте дека имате совршен секс, пишува zadovoljna.hr.

ДАЛИ ВАГИНАТА СЕ ПРОШИРУВА ОД МНОГУ СЕКС? Гинеколог ја решава дилемата

2. Можете да му кажете на партнерот што точно сакате

Сексот е многу индивидуален, а секој од нас има различни желби и потреби. Затоа совршениот секс бара добра комуникација меѓу партнерите. Ако не се двоумите да го насочите партнерот на „вистинскиот пат“ или немате проблем да го советувате за време на сексот како да ги изведува омилените движења, имате совршен секс.

КУЧЕШКА ПОЗА: Пет забавни варијации за уште поголемо задоволство

3. По сексот се чувствувате опуштено и среќно

Докажано е дека сексуалниот однос влијае на работата на мозокот и на лачењето на хормоните на среќата и задоволството. Сепак, ова важи само за страсниот секс во кој нема двоумење. Ако не можете да ја тргнете насмевката од лицето после секс, тоа било совршен секс.

Внесете малку оган во спалната соба: Тајната на неодоливиот стриптиз е во замислување на она што следува

Слични објави

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Снег и на пониските места, еве кога!

Ј.К.Д

(ФОТО) ЛОКУМЧЕ: Моника Белучи блеска од насловната страница на „Sunday Times Style“

Еспресо

ПИЈАН ЧОВЕК МУ ИЗВАДИЛ ПИШТОЛ НА ХАРИС ЏИНОВИЌ: Инцидент кој го обележал животот на пејачот

Еспресо

НАЈГОЛЕМИТЕ ЛАЖГОВЦИ ВО ХОРОСКОПОТ: Бели лаги или сериозен проблем со кажување на вистината?

М.Р.

(РЕЦЕПТ) ОМИЛЕНОТО ЈАДЕЊЕ НА ВОЛТ ДИЗНИ: Семеен рецепт за чили кој потекнува од 1958 година

Еспресо

(ФОТО) ТРЕТО ПА МАШКО: Актерот Кирил Трајковски – Максим по третпат стана татко

М.Р.
Се вчитува....