-5.2 C
Скопје
00:31 - 26 јануари, 2022

Внесете малку оган во спалната соба: Тајната на неодоливиот стриптиз е во замислување на она што следува

Пробувањето нешто ново во спалната соба може да биде застрашувачко, но резултатите вредат за вложениот труд. Еве неколку причини зошто треба да научите стриптиз и совети како да го направите тоа!

Стриптизот ги одржува работите свежи и возбудливи во спалната соба. Истражувањата покажуваат дека врската ќе цвета во сите сегменти кога партнерите се отворени да пробаат нешто ново. И тоа е прилично одлична работа во општество каде што многу од она што го правиме е рутина.

-Стриптизот ја поттикнува самодовербата затоа што ќе научите како да танцувате заводливо, а реакцијата на партнерот кон вас ќе ве поттикне да се чувствувате подобро и да имате поголема самодоверба, а тоа ќе ви ја отвори вратата за нови авантури и предизвици и во сексот и во другите делови од животот.

-Несомнено, стриптизот го ублажува стресот. Практично секој тип на движење работи на намалување на стресот.

-Ве доведува во феноменално расположение – Двајцата партнери реагираат на визуелните сексуални дразби, па зошто да не направите шоу?

-Сега кога знаете зошто треба да пробате стриптиз за вашиот љубовник – треба да научите и како. На почетокот може да биде малку застрашувачко, па затоа собравме неколку едноставни совети како да избегнете непријатен стриптиз.

Правила за феноменален стриптиз:

1. Бидете свои

Многу е важно да бидете свои и да се забавувате! Ако правите нешто што не изгледа дека е во ваш „стил“, може да се чувствувате непријатно или несигурни во себе. Затоа нека биде забавно и на ваш начин.

2. Облечете нешто што прави да се чувствувате удобно и секси

Во стриптизот визуелниот аспект е клучен. Погрижете се да носите нешто што прави да се чувствувате секси и што мислите дека вашиот партнер би го сакал. Што и да е – важно е да ви биде пријатно.

3. Осветлување, шминка и музика

Да се ​​носи нешто секси е многу важно, но подеднакво е важна и подготовката. Нашминкајте се, направете фризура, што и да сакате за да се чувствувате секси и самоуверено! Изберете песна што ќе прави да се чувствувате пријатно додека танцувате и пригушете ги светлата за поромантична атмосфера.

4. Вежбајте, вежбајте, вежбајте!

Сите сме ја слушнале изреката дека со вежбање се постигнува совршенство и тоа е факт, дури и кај стриптизот. Ако сте нервозни, одвојте време да вежбате пред огледалото. Ова ќе ја зголеми вашата самодоверба и ќе ви помогне да знаете што ви е удобно да правите и како изгледате додека го правите тоа.

5. Не грижете се за ништо друго

Ова е време да се опуштите и само да се забавувате! Многу е лесно да се грижите за тоа што мисли вашиот партнер или колку се чувствувате непријатно. Но, обидете се да ги извадите тие мисли од вашата глава и уживајте во моментот.

6. Не брзајте

Одвојте време и направете бавен стриптиз. Дозволете му на вашиот партнер да ужива во секој момент. Не плашете се дека стриптизот мора да трае долго, нека трае онолку колку што ви одговара. Само верувајте дека изгледате неверојатно и држете сѐ под контрола.

7. Уживајте како што ужива и вашиот партнер

Изведувањето на стриптиз не е само за тој што гледа, туку и за тој што го извњдува. Уживајте. Направете го тоа забавно, смешно, спонтано или како и да сте го замислиле. Важно е да се опуштите и да се забавувате!

8. Самодовербата е клучна

Довербата во она што го правите менува сè! Кога сте сигурни во себе, тоа се гледа и се чувствува. Самодовербата е исто така секси, па дури и ако не се чувствувате многу сигурни за стриптизот (особено ако ви е прв пат), преправајте се дека сте одлични и ќе биде извонредно.

Слични објави

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Многу студено, под минус 10, еве кога!

Ј.К.Д

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Подгответе се за голем студ до минус десет, еве кога!

Ј.К.Д

ТРИ АПЛИКАЦИИ КОИ ВЕДНАШ ТРЕБА ДА ГИ ИЗБРИШЕТЕ ОД ВАШИОТ МОБИЛЕН ТЕЛЕФОН: Не чекајте!

М.Р.

НИШТО ВО ЖИВОТОТ НЕ Е СЛУЧАЈНО: Секоја личност што ќе ја сретнеме некаде е таму со добра причина, а еве зошто!

М.Р.

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Голем студ, минус 17, подгответе се од ОВОЈ датум!

Ј.К.Д
Се вчитува....