17.8 C
Скопје
07:09 - 30 јуни, 2022

Што ни подготвија ѕвездите за 22 јуни: Водолиите амбициозни, Рибите во грч, а Близнаците чувствителни

Овен

Ако се грижите да најдете излез од некои комплицирани ситуации, искористете го личното искуство. Важно е правилно да се дистанцирате од личност која ви создава сомнежи. Кога се среќавате со саканата личност, нема потреба да измислувате нови или лажни изговори кои само ќе остават погрешен впечаток. Искреноста е клучот за добра врска!

Бик

Се однесувате самоуверено и имате добро претчувство дека е време да се пробате во нови деловни ситуации. Важно е да ги следите вашите инстинкти, но и да се потпрете на практичното искуство. Некој ви испраќа позитивни сигнали и со нетрпение го очекува вашето присуство. Уживајте во различни емотивни контакти кои ве исполнуваат со големо задоволство.

Близнаци

Ако некој ве предупреди да ги промените критериумите и барањата во деловната соработка, размислете за добар предлог. Секоја корисна информација треба да ве приближи до успешни резултати. Склони сте на прекумерно однесување. Премногу чувствително реагирате на разни ситници. Ви недостига нечие разбирање и емоционална поддршка.

Рак

Се наоѓате пред нова деловна дилема. Покажете дека имате доволно морална храброст и прифатите одговорност за вашите постапки. Се чувствувате емоционално несигурни и барате некое помирно засолниште за да размислите добро. Обидете се да ги избалансирате вашите мисли и чувства.

Лав

Вашите идеи не значат многу, освен ако не добиете нечија гаранција или поддршка. Успешните резултати подразбираат меѓусебна доверба и долгорочна соработка. Изгледате напнато и вознемирено. Ве загрижуваат некои љубовни дилеми или лошо чувство за блиска личност.

Девица

Изгледате нестрпливо, но засилената иницијатива од ваша страна не носи позитивни резултати и нечија наклонетост. Некои луѓе од вашата околина очекуваат да прифатите одредени отстапки. Важно е да го правите она што го чувствувате и тоа ќе ви донесе големо олеснување. Нема причина да изберете улога што не ви одговара.

Вага

Се грижите да оставите добар впечаток кај вашите соработници. Со брилијантна интелигенција, покажете им на луѓето околу вас дека поседувате други особини кои ја откриваат вашата емотивна страна. Ви претстои интересна или романтична забава за двајца. Опуштете се во блиско друштво и уживајте во вашиот свет на интимност.

Скорпија

Ќе ве погоди некоја неправда на деловно поле. Сепак, важно е работите да завршат добро. Доволно сте вешти да ги надминете деловните недоразбирања и конфликтни ситуации. Понекогаш треба да се исклучи разумот, бидејќи има работи или настани кои не можете да ги објасните само врз основа на логички правила. Оставете ги вашите чувства да зборуваат.

Стрелец

Располагате со убедливи докази, но на некои луѓе не им е грижа што вистината ќе излезе на виделина. Не очекувајте прекумерна поддршка. Премногу сте погодени од нечие однесување или нечија ненадејна одлука. Се обидувате да ја задржите присебноста и да го потиснете вашето емоционално незадоволство.

Јарец

Ви недостигаат одредени дипломатски манири и повеќе тактичност. Сепак, не грижете се, нема причина некој да ве обвини за неуспех. Изгледа залудно размислувате за некоја романтична средба. Можеби станува збор за погрешна личност.

Водолија

Претерувате со вашите амбициозни планови и сакате да се докажувате на различни страни. Ве очекуваат негативни коментари или забелешки поради одредени постапки. Не се безначајни недоразбирањата кои ве придружуваат во дијалог со блиска личност, но не се тема која треба упорно да се повторува. Опуштете се.

Риби

Многу околности ќе почнат да се менуваат, а со вашиот грч кон она што го имате во моментов, може да пропуштите многу можности за позитивни промени и напредок. Понекогаш поставувате големи барања од саканата личност. Нема потреба да се чувствувате несигурно и да ја потиснувате вистината во љубовниот дијалог.

Слични објави

Што ни подготвија ѕвездите за 29 јуни: И со мали чекори може да се стигне до целта

Еспресо

На оваа планета една година трае 13 часа, времето „брза“

Еспресо

Астролозите предупредуваат: Во јули има 4 опасни датуми, внимавајте!

Еспресо

Што ни подготвија ѕвездите за 28 јуни: Близнаците во љубовна криза, Рибите со креативна енергија, Девиците да внимаваат на здравјето…

Еспресо

Неделен хороскоп: Лавовите со нови деловни проекти, добри вести за Водолиите, страсни средби за Овните…

Еспресо

6 хороскопски парови кои најверојатно ќе се разделат ова лето

Еспресо
Се вчитува....