10.8 C
Скопје
19:41 - 20 април, 2024

Што ни подготвија ѕвездите за 17 мај: Убав ден за Стрелците, цвета љубовта за Биковите, а Девиците уморни

Овен

Внимавајте да не ја повредите саканата личност со духовит, но несоодветен речник. Контролирајте се, не е неопходно да се шегувате на нивна сметка. Сите кои се вклучени во алтернативни активности ќе имаат корист денес. Другите ќе бидат фокусирани на невидливи работи во бизнисот. Не поддржувајте нешто со што не се согласувате.

Бик

Оние кои се во врска денес на убав и нежен начин ќе ја обноват својата интимност. Оние кои сè уште се сами ќе користат интуиција во средбата со некој. Вашите соработници од непосредната работна средина ќе бидат оригинални, но доста неефикасни. Ќе имаат утописки идеи. Ви претстои малку чуден ден.

Близнаци

Пред вас е многу ветувачки љубовен ден кога многу од вашите идеали ќе бидат остварливи. На вас е да дејствувате и да ја зграпчите шансата која ви ја нуди универзумот. Ќе бидете целосно фокусирани на организирање на тимот со кој работите, па другите ќе ве сметаат за гуру. Ќе успеете да се справите со сè.

Рак

Веројатно ќе ги споделите грижите од љубовниот живот со некој драг пријател и ќе си ги олесните работите. Вашите соработници ќе предизвикаат состојба на нестабилност преку нивните непромислени активности. Нема да бидете задоволни од работната средина. Треба да бидете реални.

Лав

На моменти ќе сакате на сите да им кажувате како се чувствувате, а на моменти сето тоа би сакале да го сокриете. Ваквото однесување ќе го збуни партнерот. Сите нематеријални работни места ќе се развиваат одлично, додека во другите дејности ќе преовладува духот на истражувањето.

Девица

Малите трикови за доминација во врската и денес ќе бидат на дневен ред. Слободните можат да најдат љубов на работа. Оние кои се подготвуваат за службено патување, треба да сметаат на проблеми во сообраќајот и евентуални доцнења поради ретроградниот Меркур. Испланирајте добро. Можно е да чувствувате замор.

Вага

Помалку ќе се жалите за проблемите и секојдневието, па партнерот ќе стане посреќен и позадоволен, а на крајот и вие самите ќе ги почувствувате ефектите од промената. Денот е одличен за сите оние кои можат да вткаат емоции во својата работа или креативно да се изразат. Денешниот влог ќе вроди плод.

Скорпија

Ако некој има проблем со вашето однесување, не инсистирајте дека тоа е вашиот начин. Доколку сакате да ги подобрите личните односи, соработувајте и повеќе почитувајте ја другата страна. Можно е со непромислена акција да предизвикате помала финансиска загуба или губење на нечија поддршка. Да се ​​греши е човечки, но да се истрае во грешките е лудост.

Стрелец

Ви претстои исклучително пријатен и исполнет ден. Многу од вашите љубовни желби се на прагот на реализација. Ќе се чувствувате безгрижно и нема да придавате значење на малите грешки во чекори што ги преземате кон целта. Ќе ги сметате за ситница и само ќе ве инспирираат да се подобрите. Верувајте во вашата среќна ѕвезда.

Јарец

Многумина ќе најдат интересни теми во светот на својата имагинација и така ќе прескокнат незгодни дискусии или ќе ја измамат осаменоста. Ќе заклучите дека сте постигнале доволно во согласност со целите кои сте си ги поставиле. Тоа ќе биде причина за задоволство. Воздржете се од коментари.

Водолија

Бидејќи има сè помалку околности кои одат рака под рака со вашиот љубовен живот, вашата самодоверба денес паѓа. Оние чија работа е поврзана со изразувањето, денес ќе бидат многу имагинативни и успешни. И останатите ќе ги покажат своите таленти. Внимателно бирајте ја храната.

Риби

И покрај малите незадоволства, препознавате дека има сè повеќе љубов и радост во вашиот личен живот. Лесно ќе соработувате со луѓето околу вас и енергијата ќе тече со леснотија. Ќе најдете охрабрувачки збор и насмевка за сите, што ќе ве направи многу популарни. Некои навистина ќе уживаат во работата.

Слични објави

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Астропрогноза за сабота, 20 април: Вагите да посветат внимание на партнерот, Водолиите да се отворат за нови познанства

еспресо

Личниот живот им „пука“: Три хороскопски знаци наскоро ќе ја изгубат љубовта

еспресо

Астропрогноза за петок, 19 април: За Близнаците нешто ново, за Рибите прилагодување на настаните

еспресо

Како земјотрес: Три хороскопски знаци ги чекаат големи промени на крајот на април

еспресо

„Црна“ низа денови: Два хороскопски знаци ќе имаат неволји во втората половина на април

еспресо
Се вчитува....