-5.2 C
Скопје
00:39 - 26 јануари, 2022

РЕТРОГРАДНИОТ МЕРКУР ПРАВИ ХАОС ВО ЉУБОВТА: Овие три хороскопски знаци ќе ги преврти „на глава“ и ќе ги промени „од пети“

Еве кои од хороскопските знаци ќе доживеат големи љубовни изненадувања откако Меркур ќе тргне ретроградно на 14 јануари, а ќе биде ретрограден до 25.јануари.

Рак

Во 8-мата куќа на интимноста, ретроградниот  Меркур ќе ве турка кон најдлабоките емоции, од кои некои можеби сте ги криеле долго време. Сега излечете ги старите рани на вашето срце, оние за кои знаете дека биле скриени и потиснати, зашто доколку останат такви уште долго време нема да ви дозволат да го отворите своето срце за нова личност која сака да влезе во вашиот живот.

Лав

Ретроградниот Меркур ќе биде во вашата 7-ма куќа (на брак, на партнерства) и ќе се одрази на сите врски што ги имате – партнерски, љубовни, но и деловни и пријателски. Некои од нив ќе ги видите со други очи и ќе сфатите кога и со кого сте подготвени да направите компромис, а со кои пак, ќе заземете цврст став и ќе одбиете да отстапите од него. Ќе се изненадите, колку повеќе ќе кажувате „не“, толку ќе бидете поблиску до она што го сакате!

Вага

Ретроградниот Меркур ќе се движи низ вашата 5-та куќа, која е куќа на романтиката, а ќе влијае и на сликата што ја имате за себе. Конечно ќе знаете што сакате, што барате и што ви треба од вашата сакана личност, па затоа не е исклучено дека некои врски ќе завршат. Меркур сака спонтаност, носи изненадувања и откритија, а можно е да се шокирате кога ќе сфатите дека тој/таа воопшто не е за вас и само си го губите времето!

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....