32.8 C
Скопје
20:32 - 15 јули, 2024

Астропрогноза за вторник, 9 јули: Романтика за Раковите, откажани планови за Скорпиите

Овен

Во утринските часови, веројатно нема да можете веднаш да се справите со планираните работи. Мислите ќе ви бидат окупирани главно со проблемите на блиските роднини. Започнете го денот со мали задачи кои не бараат многу внимание. Така постепено ќе влезете во вистинскиот ритам и тогаш сè ќе оди полесно.

Бик

Започнете го денот со мирни, познати активности, чии резултати зависат од вас. Подобро е да одвоите време пред да донесете одлука, бидејќи ќе бидете склони кон избрзани одлуки и импулсивни постапки. Оние кои работат со сложени алати и уреди треба да бидат повнимателни, веројатни се мали, но непријатни повреди.

Близнаци

Денот ќе испадне добро ако успеете да се справите со емотивните флуктуации. Обидете се да се фокусирате на она што е важно, така што ќе можете не само да ги завршите сите планирани задачи, туку и да одржувате добро расположение. И дефинитивно ќе имате време за одмор.

Рак

Во утринските часови нема да ви биде лесно да се разберете со саканите, можни се несогласувања и недоразбирања. Сепак, тешкотиите ќе испаднат премостливи, а врската наскоро ќе се подобри. Во попладневните часови ќе ви биде многу полесно да најдете заеднички јазик со пријателите. Ќе има нови познанства и романтични настани.

Лав

Почетокот на денот треба да биде посветен на домашните работи. Средете се, ослободете се од вишокот обврски, но не се обидувајте сами да се носите со се. Можете да вклучите членови на семејството, тие со задоволство ќе ви се придружат во решавање на евентуалните проблеми. Многу Лавови ќе добијат совет или многу навремена помош од постар роднина.

Девица

Ако сте испланирале нешто важно, почнете од самото утро. Здравиот разум и практичноста ќе помогнат да се справите со сè брзо и лесно. Првата половина од денот е погодна за ставање ред, правење планови за блиска иднина. До вечерта, расположението може малку да се влоши.

Вага

Обидете се да ја задржите вашата смиреност. Ова ќе биде доволно за да се справите со какви било изненадувања. Денот е поволен за домашни работи и комуникација со најблиските. Но, подобро е да избегнувате спонтани купувања. Денес можете да потрошите многу повеќе пари отколку што сте планирале.

Шкорпија

Некои планови ќе мора да бидат откажани или во голема мера изменети. Обидете се да не се грижите премногу за тоа. Ако останете смирени, можете да направите многу добри нешта, да се справите со сериозни прашања и да донесете правилни одлуки. Ако се препуштите на емоциите, тогаш не ги земајте предвид решавањата на посериозните работи за да не погрешите.

Стрелец

Ве очекуваат состаноци и разговори, па дури и со оние со кои долго време не сте комуницирале. Членовите на семејството и постарите роднини може да се обидат да се мешаат во вашите работи. Обидете се да не се лутите, бидејќи тие ќе дејствуваат од најдобри мотиви.

Јарец

Дури и ако нешто не оди според планот, брзо ќе се справите со ситуацијата, ќе сфатите како да имате корист од она што се случува. Другите членови на семејството со задоволство ќе ви се придружат и ќе помогнат, но ќе мора сами да се справите со најсериозните прашања. Денот е поволен за шопинг.

Водолија

Денот ќе биде интересен и полн со инспиративни настани. Околу вас се формира поволна емотивна атмосфера. Решавањето на многу прашања ќе испадне побрзо и полесно отколку што очекувавте. Водолиите кои планирале зделки со недвижнини ќе ги направат првите чекори кон својата цел.

Риби

Подобро е да се воздржите од донесување важни одлуки и да разговарате за важни прашања. Склони сте да бидете премногу оптимисти и да фантазирате, наместо да ја проценувате вистинската состојба на работите. Ако е можно, поминете ја првата половина од денот сами со себе.

Кои хороскопски знаци ќе „пливаат“ во пари оваа недела: Овните да внимаваат на непромислени набавки, за Лавовите неочекувани добивки

Слични објави

(Фото) „Станав она за што сонував“: Јована Јеремиќ почна да потпишува автограми

Еспресо

Бјелогрлиќ пристигна насмеан на новото рочиште со Гага: Сѐ беше одложено поради Катарина Радивојевиќ и уште еден сведок

Еспресо

Карлеуша и Тошиќ се договориле за поделба на имотот! Еве на кого оди целиот имот

Еспресо

(Фото) Како да е направена од гума! Џина Џиновиќ во кратка маичка направи невидена акробација!

Еспресо

(Фото) „Биди ни секогаш најсреќен“: Синчето на Антониа Гиговска наполни една година

Еспресо

(Фото) Нина Бадриќ мами воздишки во Грција, покажа фантастична фигура во костим за капење: „Совршена си!“

Еспресо
Се вчитува....