19.8 C
Скопје
04:53 - 24 септември, 2023

Астро прогноза за вторник, 5 септември

Овен

Промени ќе дојдат во вашиот живот денес. Нема сите да бидат пријатни, но ако мирно ја погледнете ситуацијата, ќе можете да најдете позитивни страни. Избегнувајте лошо расположение денес.

Бик

На овој ден можете да ги зајакнете односите со старите пријатели, па дури и да најдете нови. Од вас се бара да бидете пријателски расположени и отворени за познаници.

Близнаци

Вашето здравје може да биде загрозено денес. Затоа, експертите советуваат да започнете со зајакнување на имунитетот уште сега. Пијте витамини, јадете правилно и спортувајте.

Рак

Ако ви треба поддршка од најблиските, не двоумете се да прашате и побарате. Честопати на луѓето им е тешко да погодат што ви е на ум и не разбираат дали ви треба нивната помош.

Лав

Денес треба да ги покажете вашите лидерски квалитети, благодарение на кои ќе можете да го подигнете вашиот тим на ново ниво. Ќе успеете да завршите важен проект, тој ќе ви донесе слава и пари.

Девица

Напријавете се за напредни курсеви за обука. Ѕвездите велат дека на овој начин можете да ги подобрите своите вештини и да постигнете повеќе во вашата професија. Затоа, не губете време.

Вага

Вагите треба да научат финансиска писменост денес. Не ги трошете сите пари одеднаш. Научете да ги одложувате во случај на ненадејна ситуација.

Шкорпија

За Скорпиите овој ден ќе помине под „страсна“ ѕвезда. Ќе сакате да се удавите во љубов. Партнерот ќе биде среќен ако покажете внимание кон него.

Стрелец

Стрелците треба да се грижат за себе и да почнат да се грижат за своето здравје. Астролозите ве советуваат што повеќе да шетате на отворено, да јадете вкусна и здрава храна и да размислувате позитивно.

Јарец

Јарците ќе имаат премногу амбиции. Всушност, ова е добро, бидејќи токму тоа ве турка кон нови достигнувања. Ќе успеете ако се фокусирате на она што е важно.

Водолија

Доколку имате некој план за развој на бизнисот, споделете го со вашите партнери. Можеби тие ќе укажат на некои грешки или, веднаш ќе се зафатат со неговото спроведување. Заедно ќе успеете да направите сè подобро.

Риби

Рибите можат да бидат нервозни цел ден поради ситници. Понекогаш знаете да „забегате“ во погрешна насока. Штом престанете да го правите ова, вашиот живот веднаш ќе се подобри.

Слични објави

Нема договор, штрајкот во Холивуд продолжува, сценаристите ја напуштаат работата

еспресо

Марина Абрамовиќ доби покана од Зеленски да биде амбасадор на Украина

еспресо

(Фото) Бела Хадид уникатна во новата кампања на „Марк Џејкобс“, позира гола и без коса

еспресо

(Фото) Хедер Локлир, беше секс симбол на Холивуд, а сега го крие лицето од папараците

еспресо

(Фото) Сверина во друштво на мажот со кој ја поврзуваа

Еспресо

Астро прогноза за сабота, 23 септември

Еспресо
Се вчитува....