19.8 C
Скопје
00:07 - 27 септември, 2023

Нова бура во животот на Тања Савиќ: Поради момчето менува вера

Пејачката Тања Савиќ наводно решила да премине во ислам поради нејзиниот вереник Мухамед Муки Бешиќ, пилот кој живее во Америка и е 11 години помлад од неа.

Поради него решила да ја смени верата, пренесуваат српските медиуми, па според исламските обичаи ќе се омажи за својот избраник.

Кога го слушнала тоа нејзината мајка, ги изгубила нервите, а се зборува дека ја избркала Тања од дома, и дека повеќе не сака да слушне за неа, пренесува српски Пинк.

Бидејќи Тања се уште официјално не е разведена, пејачката за време на бракоразводната постапка размислувала да премине во ислам, за да нема проблем да се омажи за Муки. Наводно Тања планира заедно со децата да се пресели во Америка и да добие американско државјанство благодарение на бракот со Бешиќ.

Се коментира, според српските медиуми, дека ниту неговите родители не се најсреќни поради неговиот избор, а згора на тоа, во целата љубовна драма се вмешал и сопругот на Тања, Душан Јованчевиќ, кој не сака да и даде развод на пејачката и не сака да ја прифати веста дека неговата сопруга се верила.

Слични објави

„Многу сум среќна што можам да се поврзам со овој рај на земјата“-Џорџина го честита националниот ден на Саудиска Арабија

еспресо

(Видео) Тејлор Свифт го прошета новиот дечко, новинарот што ги сними остана без зборови

еспресо

ЕУ го повика Илон Маск да ги почитува законите, неговата социјална мрежа е најголемиот извор на лажни вести

еспресо

На Шакира ѝ се заканува затворска казна до осум години, затаила над 14 милиони евра данок

еспресо

Шокантно видео: Малечко дете си игра со огромен питон

Еспресо

Ново истражување за пристап кон воспитување: Децата во Јапонија се најсреќни

Еспресо
Се вчитува....