-0.2 C
Скопје
05:02 - 30 март, 2023

Астро прогноза за понеделник, 26 септември

Овен

Вашето променливо расположение може да го збуни вашиот партнер и да го натера да помисли дека повеќе немате чувства кон него. Ѕвездите ве советуваат повеќе да се занимавате со вашата врска и со партнерот, за да не биде доцна кога ќе разберете што се случува во неговата глава.

Бик

Изложени сте на непријатности. Ако продолжите да одбивате да ја прифатите новата ситуација, ќе ги влошите работите. Покрај тоа, очекувајте компликации со службените лица, па затоа советот е дека сè што правите да биде законски исправно. Ако прочитате меѓу редови во ситуацијата во која се наоѓате, ќе ги избегнете проблемите.

Близнаци

Ќе им се лутите на луѓето околу вас, зашто не гледаат на работите како што гледате вие. Потребната животна сигурност ќе ја стекнете ако се здружите во деловно партнерство со луѓе што имаат слични животни ставови како и вие. Не претерувајте во очекувањата од партнерот. Најверојатно ќе се разочарате.

Рак

Премногу се потпирате на некој што воопшто не може да ве следи. Го преценивте соработникот, а тоа може скапо да ве чини. Пречувствителни сте и не дозволувате никој да ви се приближи. Отворено покажете ги своите чувства и нема да погрешите. Овој пат среќата ќе биде на вашата страна.

Лав

Денес ќе ја преземате одговорноста за грешките и пропустите на другите луѓе и вашата добрина може скапо да ве чини. Ве очекува огромен прилив на пари. Од друга страна, денес ќе имате напнат однос со претпоставените. Сакате да го промените вашиот статус и веќе сериозно размислувате за тоа.

Девица

Денес голема улога ќе игра вашата самодоверба. Опкружени сте со силни конкуренти, но ќе ја покажете вашата волја и сериозност во клучниот момент и ќе успеете да ги надминете сите околу вас. Емотивниот живот е во криза поради долгорочната недоверба. Бидете внимателни да не дојде до сериозен конфликт.

Вага

Би било добро да слушнете што ве советува денешниот хороскоп и наместо заем, најдобро е да ги сведете на минимум трошоците и да воведете краткорочни остри заштеди. Денот е обележан со напнати транзити кои укажуваат на стресни ситуации од кои нема лесно да излезете. Минимизирајте ја вашата нетрпеливост.

Скорпија

Денес ќе се борите околу донесувањето големи одлуки. Не играјте на картата на среќата, потпирајте се само на себе. Успехот ве чека само ако работите напорно и се откажете од привилегиите што ги уживавте. Одбивањето, за вас, не претставува проблем, особено ако верувате во повисоки цели.

Стрелец

Бидете внимателни што зборувате, дури и во средина која нема никаква врска со вашиот професионален живот. Промените во приватниот живот исто така ја нарушуваат рутината во вашата секојдневна работа. Брзината со која се изразувате пред другите луѓе делува површно, затоа зборувајте помалку, а слушајте повеќе.

Јарец

Денешниот ден има аспекти што носат прилив на енергија што ви недостасуваше во минатото. За жал, паралелно пристигнуваат нови обврски, кои ќе ја засенат целата убавина на овој период. Пред вас е напорна работа за која нема да ја добиете очекуваната награда. Но сепак, не се откажувајте.

Водолија

Вашите квалитети се доведуваат во прашање затоа што сте премногу бавни. Ви прави тензија брзањето, особено кога станува збор за правење нешто што сметате дека е многу важно. Не подлегнувајте на атмосферата, држете се до вашето темпо и денот ќе помине мирно и без стрес.

Риби

Ќе имате разговор со надредените. Прифатете ја понудата и сфатете ја како можност за напредување. Ќе имате повеќе обврски, но и поголема заработувачка. Во љубовта сте задоволни и имате големо влијание на вашето опкружување, но конечно мора да донесете одлука чија понуда ќе ја прифатите.

Слични објави

Поранешната сопруга на Доналд Трамп била под истрага на ФБИ – Ивана Трамп осомничена за шпионажа

Еспресо

(Фото) Папата Франциск итно пренесен во болница, откажани се сите состаноци

Еспресо

И Фута Радуловиќ е дел од тимот во филмот за легендата Џеј Рамадановски

Еспресо

Илон Маск и група научници бараат шестмесечен прекин на обуките за вештачка интелигенција – можни се злоупотреби

Еспресо

Попоски најавува убави сончеви денови, еве кои

Еспресо

Месечен хороскоп за април: Љубов за Близнаците, убави можности за Девиците, голема победа за Овните…

Еспресо
Се вчитува....