25.8 C
Скопје
13:30 - 14 април, 2024

Астро прогноза за петок, 8 септември

Овен

Петок ќе биде идеален за да ги пресечете сите врски со минатото и да направите нешто ново. Ве очекува голем успех доколку не се плашите да преземете одговорност.

Бик

Ќе можете да уживате во удобноста во домот, хармонијата во душата, мирот во животот воопшто, доколку се трудите да бидете позитивни уште од утрото. Вашите мисли се тие што играат голема улога денес.

Близнаци

Вашите планови може да пропаднат денес, бидејќи ќе се појави непредвидена околност. Проблемот ќе треба да го решавате овде и сега, па затоа е подобро да не планирате важни работи денес.

Рак

Можеби денес ќе откриете ново хоби кое ќе ви донесе задоволство. Покрај тоа, ќе ве инспирира и мотивира креативната работа. Уживајте во креативноста на денот.

Лав

Денес Лавовите можат да влијаат на некоја личност. Ќе ѝ треба вашиот совет бидејќи таа ви верува. Направете сè искрено, мудро и на најдобар начин.

Девица

Во петок Девиците ќе бидат подготвени за комуникација со различни луѓе. Всушност, ова е добро, бидејќи на овој начин можете да остварите корисни познанства и да го „убиете“ времето ако ви било досадно.

Вага

Денот ќе биде поволен за планирање на буџетот. Можете да се задоволите со подарок, но не заборавајте на вашите најблиски. Трошењето од големи размери е најдобро да се избегнува денес.

Шкорпија

Во вашиот живот може да се појави личност која кај вас ќе предизвика желба, страст и други силни емотивни пориви. Можно е да се работи и за поранешен партнер.

Стрелец

Ако сте имале проблеми во односите со вашиот партнер/ка, можете да ги решите денес. Зборувајте искрено, од срце. Ѕвездите ќе бидат на ваша страна, па се ќе биде во ред.

Јарец

На овој ден можете да размислите како од понеделник да ги покажете сите ваши професионални вештини. Надредените ќе ги ценат вашите напори и секако ќе обрнат внимание на фактот дека сакате да се развивате. Денес може да добиете и интересни понуди на љубовен план.

Водолија

Денот ќе биде поволен за спортување. Исто така, ви се препорачува да се префрлите на правилна исхрана за да го олесните стомакот, но и да налаите некој килограм.

Риби

Вашата имагинација ќе биде на својот врв, што значи дека можете да смислите нешто што навистина ќе биде одлично. Ѕвездите само ве советуваат да не вршите притисок врз луѓето, обидувајќи се да ја „извлечете“ вашата „вистина“ од нив.

Викенд среќници: Два хороскопски знаци ќе имаат неверојатна среќа

Слични објави

Колку „тежи“ Роберто Кавали и каде ќе оди богатството: Вила од соништата, јахта, зграда во Дубаи…

еспресо

Познат српски рапер заврши зад решетки во Тајланд, го фатиле под дејство на недозволени супстанции

Еспресо

(Фото) Меган и Хари никогаш посреќни, а на социјалните мрежи ги направија лом: „Нели не сакаа внимание?!“

еспресо

Астропрогноза за недела, 14 април: Лавовите ќе пленат со харизма, Јарците мора да покажат одлучност

еспресо

(Фото) Се омажи ќерката на Бранко Црвенковски: Марија во елегантна венчаница го кажа судбинското „да“

еспресо

За Раковите богатство, за Девиците изобилство: Парите и хороскопските знаци во месец мај

еспресо
Се вчитува....