23.8 C
Скопје
00:27 - 13 јуни, 2024

Внукот на Ера Ојданиќ ја откри состојбата на пејачот по сериозната операција

Пејачот Ера Ојданиќ денеска, 20 мај, имаше операција на абдоменот, а сега проговори и неговиот внук.

Неговиот внук Урош Анѓелиќ за „Телеграф“ раскажа како се чувствува познатиот фолкер по зафатот.

– Добро е, се разбуди од анестезија. Операцијата помина добро, се е во ред – изјави Урош, напоменувајќи дека само кратко разговарале и дека Ера сега одмара.

Да потсетиме, веста дека Ојданиќ е во болница изненади многумина, особено што ден претходно тој настапи на Јагњијада во Јагњил.

– Добро сум, операцијата е утре, денес е подготовката. Вчера на Јагњијада забавував неколку илјади луѓе, па можете да видите колку сум професионалец… Ви благодарам на грижата, ве бакнувам и ги поздравувам сите – изјави вчера Ера за Телеграф.

Слични објави

(Фото) На Драгана Мирковиќ ѝ стигнал меил: Тони Бјелиќ е во врска со помлада секси колешка

еспресо

„Не“ за жилетот: Николина Пишек ги покажа неизбричените пазуви

Еспресо

Вака зборуваше Франсоаз Арди пред смртта: „Се надевам дека смртта ќе ми ја открие тајната на вселената“

еспресо

Жешки детали од спалната соба: Милица Тодоровиќ откри колку пати водела љубов за 24 часа

Еспресо

(Видео) Нивес Целзиус се разголи покрај базен и предизвика воздишки: Покажа многу повеќе од тетоважите

Еспресо

(Фото) Јелена Ѓоковиќ вози велосипед во нива, во фустан со пруги, без трошка шминка: Вака ужива со Новак по неговата операција

Еспресо
Се вчитува....