19.8 C
Скопје
15:50 - 20 април, 2024

(Видео) Зорица Брунцлик емотивно за зетот: Јас плачев наместо него

Милош Вујановиќ во кафеана во Белград ги собра членовите на естрадата за промоција на неговата нова песна „Пат до пеколот“.

Меѓу најголемите поддржувачи беа неговите најблиски роднини и свекрвата Зорица Брунцлик, која во оваа прилика откри како Милош се согласува со нејзината ќерка Злата.

– Најважно е дека тие се сакаат, се согласуваат, а тоа вродило со плод. И оваа песна, воодушевувањето помина затоа што тие не правеа ништо додека беа заљубени, тогаш се роди Милица, сѐ дојде на свое место и тогаш реков: „Зете, јас и ти сме на ред да почнеме да го правиме тоа по што нѐ познаваат“ – рече Зорица.

По долга музичка пауза, Вујановиќ конечно го објави долгоочекуваниот сингл со кој се гордее целото семејство.

– Милош го заслужи ова, можеби многу порано, но тоа сите го знаеме. Имаше и корона и трагедија, сите се пензиониравме и затоа во оваа година кога прави промоција излезе со оваа песна за да ги потсети сите на себе, а и јас правам педесет години кариера оваа година, па ќе треба да се дружиме почесто – вели Брунцлик.

Со оглед на тоа што Кемиш ја продуцирал споменатата песна, интересно е како изгледала таа семејна соработка.

– Милош не плачеше, туку јас плачев на песните на секое мое ЦД, бидејќи Мирољуб точно знае колку некој може да направи. Кога рече дека нема да плаче, јас реков дека ќе плачам за него – искрена е Зорица, признавајќи дека ја одвоиле работата од приватниот живот.

Слични објави

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо

Водителката Бојана Јанковиќ пронајдена мртва во стан, се чека на обдукција на телото

еспресо

Астропрогноза за сабота, 20 април: Вагите да посветат внимание на партнерот, Водолиите да се отворат за нови познанства

еспресо
Се вчитува....