9.8 C
Скопје
02:34 - 15 април, 2024

„Јас го добив детето, а тој доби стан“: Неда Украден ја отвори душата и се присети на разводот со поранешниот сопруг

Неда Украден ја отвори душата за српските медиуми и зборуваше за поранешниот сопруг и таткото на нејзината ќерка.

Пејачката во еден момент прозборе за разводот и откри колку му помагала и го почитувала сопругот по крајот на бракот

– Јас сум единствената жена која на мојот сопруг му оставила стан. Судот ми го додели детето. Вложував од секој настап. Секој развод е грд, имаше страшни зборови, но треба да се задржи достоинството заради детето. Треба да се зачува достоинството, пред сè заради детето. Секогаш бев негов пријател, но и тој беше мој. Никогаш не би дозволил некој да каже лош збор против него. Јас најдобро знам кои му се мааните. Беше многу добар човек, голем интелектуалец, за жал во светот на национализмот и примитивизмот… Не се снајде таму и страдаше поради тоа, но не сум јас крива. Ја задржавме нашата почит еден кон друг – ијавила пејачката и додала:

-Подоцна во вториот брак доживеа тешка траума, несреќа, падна во кома… 40 дена беше во кома. Му помогнав со сите средства. Сакав моето дете да има што повеќе татко кого многу го сака, исто како што ја сака неа – додала Неда.

Слични објави

„Нераскинлива судбинска врска“: Астролог ги анализира наталните карти на кралот Чарлс и кралицата Камила

еспресо

Ѓорѓе Давид се врати на местото на несреќата: Пејачот објави дека повторно заминува од Македонија

Еспресо

Почина српска пејачка по борба со ракот на 41 година: Во јануари ѝ рекле дека ѝ остануваат уште 6 месеци живот

Еспресо

(Фото) Хју Хефнер дебело платил за гробот до Мерилин Монро: „Жално е што ја искористи и нејзината смрт“

еспресо

(Видео) Карлеуша го крена на нозе Белград: Излезе да се забавува во тантела и гаќички со накит од 28.000 евра

Еспресо

(Фото) Без шминка, со несредена коса и пижами: Еве како изгледа Емина Јаховиќ додека прави доручек

Еспресо
Се вчитува....