33.8 C
Скопје
14:30 - 24 јуни, 2024

(ВИДЕО) СЕВЕРИНА ИГРА НА РУСКАТА „КАЛИНКА“, ИНСТАГРАМ „ГОРИ“: Секси скокање во црвен фустан, „оп, оп, оп“…

Нема кој може спокојно да ја слуша „Калинка Малинка“, а да остане рамнодушен и да не заигра. Антологиската руска композиција толку понесува со мелодијата што, ете, и Северина почна да скока.

Популарна пејачка Северина се снимала во загрепскиот клуб МИНТ, каде со друштвото го прославила роденденот на својата пријателка и соработничка Ведрана Васиќ.

А кога дошол редот на Калинка, Севе жестоко заиграла на ритамот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

Потоа, на својот Инстаграм профил, споделила дел од видеото од веселата дружба, и се разбира, доби низа коментари од нејзините верни фанови.

„Ти си прекрасна, танцувај и радувај се, ”Оп, оп, оп,” ,,Девојченце во душата”, ,,Танцуваш одлично“,, Љубов,, Севе е слатка како шеќер, како девојче кога скока и танцува …

Видеото го погледнале повеќе од 200.000 следбеници.

 

Слични објави

(Видео) Рада Манојловиќ се мачи да го собере бакшишот: Пејачката ги редеше парите на чинија

Еспресо

(Видео+фото) Болната Селин Дион дојде на концертот на хрватскиот музичар Стјепан Хаусер, а тој ѝ посвети специјална песна

Еспресо

Љубовен хороскоп за сите хороскопски знаци (од 24 до 30 јуни): Близнаците да заборават на минатото, Лавовите да искажат љубов со зборови…

еспресо

Бен Афлек за првпат проговори за кризата со Џенифер Лопез: „Особено ги погодува моите деца…“

еспресо

Депресивна изјава на Јелена Карлеуша: „Можеби еден ден само нема да се појавам…“

еспресо

Астропрогноза за понеденик, 24 јуни: За биковите профит, стрелците ќе излезат од зоната на удобност

еспресо
Се вчитува....