5.8 C
Скопје
22:52 - 6 декември, 2023

(Видео) „Сѐ ќе направи за лајк“: Српска водителка објави бизарно видео во кое мајка ѝ ја бања на 33 години

Српската водителка Јелена Димитријевиќ, објави бизарно видео на својот инстаграм-профил на кое се гледа како мајка ѝ ја бања, иако има 33 години. Во видеото водителката е гола, стуткана во кадата, додека мајката со тушот ѝ ја мие косата.

„За сите мајки, од мене и од мојата мајка. Голема љубов и сила“ – напиша таа во описот на видеото.

Очекувано видеото на Инстаграм доби голем број пофалби, но и критики и зајадливи коментари.

„Не те избањала добро. Не може да те избања така стегната и собрана“;„Убиј ме, ако разбирам (што сакаш да кажеш)“;„Веројатно следи некој нов тренд на интернет, сѐ ќе направи за лајк“, беа дел од коментарите.

По низата коментари, српската водителка одлучи да им одговори, па напиша:

„Да им објаснам на луѓето на кои не им е јасно зошто мајка ми ме бања – не сакам. Само сакам да кажам: родителот те бања кога ти тоа не можеш да го направиш затоа што си немоќен и си бебе, а кога родителот ќе остари ти го бањаш него и така би требало да биде. Во меѓувреме, понекогаш и големото дете бара да биде мало бебе – негувано. Пораката е следна: џабе се бањаме, ако одвнатре смрдиме“, напишала Јелена.

Слични објави

(Фото) „Ние како да не старееме“: Зорица Брунцлик објави фотографија на која се собра кремот на естрадата

Еспресо

Анџелина Џоли ја напушта глумата и заминува од „валканиот Холивуд“: Признава дека уште се опоравува од пеколниот развод

Еспресо

(Фото) Наташа Беквалац со новогодишна елка од подот до таванот: Целата блеска во злато

Еспресо

„Ме демне пред куќа“: Софија Вергара побара забрана за приближување на маж кој ја следи

Еспресо

Мишо Ковач излезе од болница, еве како се чувствува легендарниот пејач

Еспресо

Почина српската актерка Јелена Чворовиќ Пауновиќ, позната по улогите во „Среќни луѓе“ и „Семејно богатство“

Еспресо
Се вчитува....