5.8 C
Скопје
21:16 - 6 декември, 2023

Теа Таировиќ го откри својот најголем страв: Секоја недела е во истата агонија

Популарната српска пејачка Теа Таировиќ секогаш сака да се претставува во јавноста како храбра жена, но како и сите и таа има свои стравови.

Поради еден од нив, таа дури и предизвикала хаос кога се враќала од настап во Германија. Имено, пејачката откри дека нејзиниот најголем страв е летањето, иако неколку пати неделно патува со авион.

„Жива вистина, верувале или не, но колку што летам, си направив шема – кога седам на десната страна, тоа е добар лет, а лево е главно турбулентен. Имам и апликација која го покажува времето и каков ќе биде летот, како и потенцијалните турбуленции“, објасни Теа.

Како што понатаму истакнува, во една прилика импулсивно излегла од авионот непосредно пред полетувањето.

„Се случи пред еден лет во Штутгарт, кога видов дека силно дува и реков дека нешто ќе се случи. Штом видов дека доцни полетувањето, реков дека нема да полета. Влегувам во апликацијата, таму се е црвено. Кога влеговме во авионот, само ме отсече и јас станав и реков дека нема да одам. Пријателите се обидоа да ме смират, немаше начин, ми велаа да останам, но јас си отидов. Во авионот имаше и Русин кој кога ме виде, стана и излеговме заедно. По 45 минути ми се јавува колега и ми вели дека авионот нема да полета“,  изјави во една прилика пејачката за медиумите.

Слични објави

(Фото) Наташа Беквалац со новогодишна елка од подот до таванот: Целата блеска во злато

Еспресо

„Ме демне пред куќа“: Софија Вергара побара забрана за приближување на маж кој ја следи

Еспресо

Мишо Ковач излезе од болница, еве како се чувствува легендарниот пејач

Еспресо

Почина српската актерка Јелена Чворовиќ Пауновиќ, позната по улогите во „Среќни луѓе“ и „Семејно богатство“

Еспресо

Среќата ве следи: Три хороскопски знаци ќе се исполнат со радост до крајот на декември

Еспресо

Неверојатно, Лепа Брена за еден ден ја распродаде загребска Арена: И тоа цела година пред концертот!

Еспресо
Се вчитува....