3.8 C
Скопје
18:41 - 5 декември, 2023

Хаусер ја искоментира Прија: „Не го слушам јас тоа, но…“

Хрватскиот виолончелист Стјепан Хаусер го искоментира тоа што српската пејачка Александра Пријовиќ закажа пет концерти во загрепската „Арена“, каде што ќе настапи една недела по него.

Хаусер пред неколку дена одржа маестрален концерт во белградската „Арена“, а меѓу посетителите имаше и бројни српски јавни личности. Меѓу нив беше и тенисерот Новак Ѓоковиќ, кој и самиот се качи на сцената и се испроба како саксофонист.

На само неколку дена пред концертите на Александра Пријовиќ закажани во Загреб, тој исто така ќе одржи концерт во истата арена. Својот концерт го закажа за 25 ноември, а само седум дена подоцна Прија ќе ја забавува публиката пет вечери по ред.

По тој повод медиумите го прашаа што мисли за српската пејачка.

„Не ја слушам, но очигледно младите ги сакаат тие песни. Можеби ќе им дадам шанса и ќе видам што се крие во тие песни“, изјави музичарот за хрватската „Н1“.

Слични објави

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо

(Видео) Александра Пријовиќ не издржа пред крајот на концертот: Мора ли секоја вечер да плачам?

Еспресо

Почина поранешниот клавијатурист на „Бијело дугме“ Владо Правдиќ

Еспресо
Се вчитува....