7.8 C
Скопје
17:28 - 6 декември, 2023

(Фото) Марко Ѓоковиќ ја донесе својата девојка Бразилка во Србија: Живеат во скромен дом

Марко Ѓоковиќ, помладиот брат на најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ со години живее во Марбела.

Пред извесно време неговиот и таткото на Новак, Срѓан Ѓоковиќ, спомна дека го боли тоа што Марко живее во Марбела, и дека прави сѐ за да го врати во Србија и затоа гради друга куќа.

Во Србија доаѓаат речиси инкогнито на семејни собири, а приватниот живот го чуваат во тајност, но неодамна биле фатени на белградскиот аеродром по пристигнувањето во Белград.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Мarko Djokovic (@djokomare)

Марко одамна се откажа од „белиот спорт“, но сѐ уште е приврзан за него откако е вработен во тениската академија. Во споменатиот шпански град живее со својата девојка Летиција Тесари, која ретко се истакнува.

На социјалните мрежи се појавија фотографии од нивниот дом, па може да се види дека домот на Марко Ѓоковиќ и неговата избраничка, моден дизајнер од Бразил е прилично скромен.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Мarko Djokovic (@djokomare)

Слични објави

Неверојатно, Лепа Брена за еден ден ја распродаде загребска Арена: И тоа цела година пред концертот!

Еспресо

Дарко Димитров: Нашата држава се оддалечи од креативните луѓе, ѕвезди се политичарите

Јасмина Кантарџиева Димков

Миша Гроф и Николина Пишек повторно се „закачија“: Ќе ѝ дадам сè само ако полудам

Еспресо

Вдовицата на Маринко Роквиќ јавно го спомна неговиот вонбрачен син: Јас сум горда мајка!

Еспресо

Почина српскиот актер Воислав Говедарица, глумеше со Сталоне во „Рамбо“

Еспресо

(Фото) Поранешниот на Пријовиќ ги отвори вратите на својот ултра-луксузен дом: Синот на Љуба Перуќица ужива како султан

Еспресо
Се вчитува....