3.8 C
Скопје
20:01 - 5 декември, 2023

Поранешниот дечко на Анастасија Ражнатовиќ стана татко: Ѓорѓе Куљиќ и Мила добија ќерка

Како што пренесуваат српските медиуми, поранешниот дечко на Анастасија Ражнатовиќ, Ѓорѓе Куљиќ стана татко. Младиот бизнисмен од Нови Сад и неговата сопруга Мила добија ќерка.

Сопругата на Ѓорѓе се породи во Америка. Тие добија наследничка чие име сè уште не е познато.

Поранешното момче на Анастасија Ражнатовиќ се ожени во периодот кога и таа му кажа „да“ на фудбалерот Немања Гудељ, а на свадбата Мила веќе беше бременаа. Ѓорѓе и Мила извесен период живееја во Црна Гора, а потоа заедно заминаа во Чикаго.

Во споменатата метропола, Ѓорѓе разви семеен бизнис и токму затоа често е на релација Србија-Америка.

Фотографиите од Ѓорѓе и Мила може да ги погледнете ТУКА.

Слични објави

Пристигнува „Недеља“: Објавен датумот на премиерата на филмот за Џеј Рамадановски

Еспресо

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо
Се вчитува....