3.8 C
Скопје
20:41 - 5 декември, 2023

(Фото) Анастасија Ражнатовиќ маскирана го бодреше Немања од трибините

Пејачката Анастасија Ражнатовиќ е редовна на натпреварите на кои игра нејзиниот сопруг Немања Гудељ, а сега повторно присуствуваше на еден од нив.

Анастасија  на својот Инстаграм профил објави фотографија од трибините, а малкумина ја препознаа во тој момент.

Таа беше во лежерно издание со качулка на главата, пејачката се нашминка, а коментарите за нејзиниот изглед постојано доаѓаа.

„Едноставно и убаво“, „Дури и во кежуал варијанта, топ си“, „Убава“, се само дел од коментарите.

Да потсетиме, Небојша Гудељ, таткото на фудбалерот Немања Гудељ, првпат јавно проговори кога станува збор за свадбата на неговиот син и Анастасија Ражнатовиќ, ќерката на Светлана Цеца Ражнатовиќ.

Познатиот фудбалер и сега тренер сака да стави крај на инсинуациите за прославата, за која јавноста се шпекулираше дека ќе биде до крајот на оваа година, а детално го откри ставот на неговото семејство за тоа.

– Притоа, морам да се оградам и да реагирам на тоа дека не е вистина и не е прв пат некој да шири лаги и глупости за моето семејство. Нека ги остават семејството и децата да живеат нормално и да напредуваат во нивните животи. Никој нема да одлучува наместо нас за нашите принципи на живот, датуми, места и други детали, а први кои ќе дознаат и дознаат за тоа се секако родителите, потоа семејството и пријателите. Оваа година нема свадба и ќе биде во Белград, бидејќи не сме разговарале за тоа. Во нашето семејство постои хиерархија која се почитува и почитува и ние како семејство секојдневно комуницираме. Дури и кога не се слушаме, одлично се разбираме и имаме свој идентитет и култура што сме ги создале низ нашиот пат и живот во нашиот процес и животна визија – изјави Гудељ, а пренесува Курир.

Слични објави

Пристигнува „Недеља“: Објавен датумот на премиерата на филмот за Џеј Рамадановски

Еспресо

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо
Се вчитува....