3.8 C
Скопје
20:43 - 5 декември, 2023

„Ти си испратен од бог“: Аница со љубовна порака му честиташе роденден на Лазар Ристовски

Лазар Ристовски денеска го слави својот 71 роденден, а неговата 39 години помлада партнерка Аница Лазиќ сподели нивна заедничка фотографија на својот Инстаграм профил за да му го честита роденденот.

Под споделената фотографија, таа напиша – „Лазар (со значење – бог помага). Се верува дека мажот со ова име е испратен од Бог да помогне на Земјата. Јас знам дека е така. Ти си победник. Добродетел. Наш најголем уметник. Вечен творец кој го сака животот, и затоа животот те сака тебе. Заштитник. Оптимист. Патриот. Смел и храбар. Голем пријател. Човек со широка свест и со добро срце. Пред да те запознаам бев среќна. Сега таа среќа е двојна. Ми го разубави животот на сите полиња, и секој ден покрај тебе е благослов. Те сакам баш таков каков што си“.

Да потсетиме, Аница Лазиќ и Лазар Ристовски неодамна ја потврдија врската. Двајцата соработуваат во серијата „Дрим тим“, а актерот од овој проект ја исфрлил својата поранешна сопруга Даница, која нема коментар за однесувањето на бившиот сопруг.

Слични објави

Пристигнува „Недеља“: Објавен датумот на премиерата на филмот за Џеј Рамадановски

Еспресо

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо
Се вчитува....