Светските ѕвезди првиот танц го играле на овие песни! Кој е вашиот избор? (ВИДЕО)

Кога се свршуваат паровите, изборот на песни за првиот танц е голема работа за нив.

А погледнете го изборот на песни за првиот танц на некои од познатите светски ѕвезди.

Џорџ и Амар Клуни –Why Shouldn’t I“ – Кол Потер.

Барак и Мишел Обама  –You and I“ – Стиви Вондер.

Серена Вилијамс и Алексис Охаинан –Tale As Old As Time“ – песна од бајката „Убавицата и ѕверот“ во изведба на Селин Дион.

Елен Деџенерис и Портиа ди Роси – „Ribbon in The Sky“ – Стиви Вондер.

Џастин Тимберлејк и Џесика Бил –A Song for You“ – верзијата на Џон Хатвеј.

Џастин и Хали Бибер – „It’s Youre Love“ – во изведба на Даниел Цесар.

Меган Маркл и Принцот Хари –I Wanna Dance With Somebody“ – Витни Хјустон.

Кејт Мидлтон и Принцот Вилијам –Your song“ – Елтон Џон.

Ким Кардашијан и Кајне Вест – „All Of Me“ – Џон Леџенд.

Слични објави

Мисицата од Белгија го загуби градникот на сред сцена (ВИДЕО)

Слободен Печат

Меган и Хари не се откажуваат од луксузот! Не излегуваат од дома, а оваа жена им носи се на послужавник! (ФОТО)

Еспресо

Неколку работи кои треба да ги дезинфицирате во сезона на грип

Еспресо

Ќерката на Лени Кравиц повторно мами воздишки: Зои позираше без градник за познат светски бренд! (ФОТО)

Васко Спасоски

Чуда се случуваат: Гавазова направи нешто на кое Велевска не остана рамнодушна! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Откриена е причината зошто Елтон Џон се расплака и го напушти својот концерт пред неколку дена (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

4 × пет =

Слични објави

Свадба за паметење: Се ожени познатиот хармоникаш Војче Петрушев (ФОТО/ВИДЕО)

Васко Спасоски

Гитарата што ја поседувале легендите на „Битлси“ проценета на неверојатни 400.000 фунти

Еспресо

Среќата најмногу зависи од нас самите: 10 работи кои се потребни за среќа!

Еспресо

Идеални кога сакате брз оброк: Брзи и сочни пица мафини

Еспресо

Прогноза за овогодинешните Оскари: Дали Академијата случајно ги објави резултатите на Твитер?

Еспресо

Возачот мислел дека е сам во автобусот и си направил „концерт“ (ВИДЕО)

Слободен Печат