Рафа Надал ја удри силно со топче во глава, но неговата постапка ќе ве воодушеви! (ВИДЕО)

Најдобриот светски тенисер Рафа Надал на мечот против Федерик Делбонис ненамерно погоди со топката едно девојче кое стоеше покрај аут-линијата.

Откако виде што направи, Надал му пријде на девојчето за да се увери дека се е во ред. Откако му кажа дека е добра, тој татковски ја бакна.

– Искрено се преплашив за неа. Топчето одеше баш брзо и ја погоди во глава. Таа е суперхрабро девојче – изјавил тенисерот по мечот.

Слични објави

Ова е новата Дани Димитровска: Познатата пејачка го промени изгледот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Роналдо е првиот човек со 200 милиони следбеници на Инстаграм

Еспресо

Балашевиќ пак се шегува на своја сметка: Сега сум СТЕНТ-АП комичар

Слободен печат

Полудеа по очилата на Јелена Карлеуша: Популарната пејачка е секогаш чекор пред другите! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ќе ви потечат солзи на очи: Актерот од „Војна на ѕвездите“ им соопшти на родителите дека им купил куќа (ВИДЕО)

Васко Спасоски

НАЈСЛАТКАТА СТАТУА НА СВЕТОТ: Чоколадниот Роналдо (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

13 + Шестнаесет =

Слични објави

Сопругата на починатиот актер Небојша Глоговац објави фотка од која се кине срцето! (ФОТО)

Васко Спасоски

Аријана Гранде конечно ќе настапи на Греми наградите! (ФОТО)

Слободен Печат

Приказни од ЗЛОСТАВУВАНИ ЖЕНИ кои го шокираа БАЛКАНОТ: Професор заклучил ученичка во кабинет, па почнал со своите БОЛНИ дејствија

Еспресо

Полуголата Нивес позираше на тераса, а со своите облини ја подгреа температурата (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Како српскиот принц Ѓорѓе Караѓорѓевиќ завршил во лудница?

Еспресо

Оваа боја на фустан е измислена за русокоси! (ФОТО)

Еспресо