12.8 C
Скопје
17:16 - 23 април, 2024

Прва изјава на Драгана Мирковиќ по веста за разводот: Кога ми е најтешко, тогаш сум најсилна

Драгана Мирковиќ проговори за разводот со Тони Бијелиќ, неполни 24 часа по моментот кога јавноста и официјално беше информирана дека долго време не се заедно.

Таа беше домаќин на хрватски медиумски тим во замокот во близина на Виена, а на прашањето за разделбата со Тони, таа се расплака.

– Ова е многу тежок период за мене, исто како во 90-тите. Поминувам низ многу тежок период, но кога е најтешко, тогаш сум најсилна – изјавила Драгана за „24sata.hr“ и ги избришала солзите.

Пејачката пред неколку месеци во ексклузивно интервју за Информер проговори за бракот со бизнисменот.

– За да остане семејството заедно, потребна е жртва. Обично жената е жртва, бидејќи таа е столбот на семејството. Жената е жена, работничка, и мајка… Во овој случај таа е и ѕвезда. Морав да дадам многу од себе, да направам отстапки. Не може да трае ако одите по својот пат. Ако нема компромис и договор… Ако има проблем, да го решиме – изјави Драгана Мирковиќ на ТВ Информер.

Слични објави

Раста итно примен во болница

Еспресо

(Видео+фото) Ќеркичката на Никола Роквиќ плаче додека се збогува со својот татко кој тргна пеш за Грција на пат долг 1.150 километри

Еспресо

(Фото) Марко „Дај побрзај“ стана татко: Се родија близнаците Вања и Веда

Еспресо

(Фото) Прошталната порака на ќерката на Бојана Јанковиќ ја кине душата: Наследничката на покојната водителка се скрши! 

Еспресо

(Фото) Дали ќе го препознаете? Ќерката на Ален Делон сподели како изгледа денес

еспресо

Цеца и Жељко Јоксимовиќ снимаат дует: На радост на фановите, веќе влегоа во студио!

еспресо
Се вчитува....