Погледнете како денес изгледа евровизиската победничка Кончита! (ФОТО)

Кончита Вурст со својот настап на Евровизија во 2014 година ја подели Европа и стана победничка на ова популарно натпреварување. Никој не остави рамнодушен кога се појави во златен фустан, со долга коса, брада и шминка.

Profimedia

Таа со години била специфична баш поради тој имиџ на „брадеста жена“. Сепак, во еден момент ја скратила својата коса и се офарбала руса.

Profimedia

Меѓутоа, сега се одлучила на уште еден драстичен чекор. Повторно се вратила на темната боја на коса, но сега изгледа повеќе мажествено, така што многумина не можат да ја препознаат како евровизиската победничка.

Profimedia

Слични објави

Досега никој не знаеше како изгледаат: Кејт Мидлтон и принцот Вилијам објавија фотографии од нивните работни соби

Еспресо

Ништо од флертот: Овие хороскопски знаци ги интересира само љубов!

Еспресо

Сораја од глава до пети во леопард принт! Дали вака се оди во музеј?! (ФОТО)

Igor

Легендарниот хит на Ролингстоунс – „Satisfaction“ бил снимен за еден ден!

Еспресо

Поради неа се разведе, а сега ЈА ОСТАВИ: Има помалку од 50 килограми, изгледа анорексично

Igor

Џулија Робертс е повторно мета на критики поради самоубиството на нејзината сестра!

Еспресо

Остави Коментар

пет × 5 =

Слични објави

Хари и Меган по Мегзит: Сами ги тегнат куферите и веќе не летаат со приватен авион (ФОТО)

Еспресо

Инстант подмладување: Брзо, евтино и ефективно

Igor

Пејачката Северина изгледа неодоливо во тексас јакна! (ФОТО)

Еспресо

Што е тоа што никако не смеете да им го кажете на хороскопските знаци?

Igor

Хороскоп за 25 Јануари – Прочитајте што ве очекува оваа сабота!

Еспресо

Најмекиот колач што некогаш сте го пробале! Облачиња со кокос и џем по ваш избор!

Igor