6.8 C
Скопје
06:42 - 4 март, 2024

Мишо Ковач излезе од болница, еве како се чувствува легендарниот пејач

мишо ковач

Легендарниот пејач Мишо Ковач (82) пред една недела заврши во сплитската болница, а денеска е пуштен дома, јавува „Јутарњи лист“.

– Денеска, благодарение на лекарите, на целиот медицински персонал и на сите вработени во болницата кои во невозможни услови даваат сè од себе за доброто на секој пациент, Мишо го продолжува опоравувањето дома – рекла сопругата на Мишо, Лидија Ковач.

Да потсетиме, пејачот заврши во КБЦ Сплит поради зголемена телесна температура. Мишо, како што напиша „Јутарњи“, инаку има хронична опструктивна белодробна болест.

Ивана Ковач (46), ќерката на Мишо, рекла за „Јутарњи“ дека тој е превентивно во болница.

– Вистина е, Мишо е во болница. Не е ништо страшно, синоќа доби температура. Видете, кај него не е  во прашање температура како кај нормален човек, па мораме да го однесеме во болница. Тоа е повеќе превентивно. Лекарите малку ќе го задржат, па ќе го пуштат дома – објаснила тогаш Ивана.

 

Слични објави

(Фото) „Правда за Бресквица“: Протест пред српското Собрание

еспресо

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо
Се вчитува....