6.8 C
Скопје
06:04 - 4 март, 2024

„Ме демне пред куќа“: Софија Вергара побара забрана за приближување на маж кој ја следи

Актерката Софија Вергара побара привремена забрана за приближување на маж, кој верува дека има „романтична и семејна врска со неа и нејзиниот син“.

Ѕвездата на комичната серија „Модерно семејство“ побара заштита за себе и за нејзиниот син Маноло бидејќи, наводно, демначот постојано доаѓал во близина на нејзиниот дом.

Исто така, Вергара тврди дека Грегори Арон Браун (34) ѝ испратил „вознемирувачко писмо“ во ноември, во кое ја изјавил својата намера наскоро да ја најде и да биде со неа.

„Тој ме следи, што ми предизвикува сериозна вознемиреност“, вели Вергара во документите.

„Постојаното, агресивно и вознемирувачко однесување и пораките на Браун ми предизвикуваат постојана вознемиреност и емоционална вознемиреност“, додаде таа.

Судските документи го опишуваат како „ментално нестабилен демнач“ со „долгорочна фиксација“ на Вергара.

„Тој илузорно верува дека лично ја познава и дека има романтична и семејна врска со неа и нејзиниот син. Нешто што не е вистина“, стои во документите.

Во документите стои дека Вергара не го познава Браун и дека тој е „фиксиран и опседнат“ со неа.

Слични објави

(Фото) „Правда за Бресквица“: Протест пред српското Собрание

еспресо

(Фото) Ријана, 2.500 јадења и кодекс на облекување на девет страници: Што се знае за свадбата на индискиот милијардер Анант Амбани

еспресо

(Видео) Карлеуша му соопшти на светот кога Кристијано Роналдо оди во пензија

Еспресо

Марија Шерифовиќ му се обрати на жирито по победата на Теја Дора: Ви благодарам што никој не гледаше во ничии хартии

Еспресо

Прво огласување на Бресквица по загубата: „Ви се јавувам дури сега…“

еспресо

(Видео) Има што да се види: На Северина ѝ пукнаа панталоните среде настап

Еспресо
Се вчитува....