26.8 C
Скопје
14:48 - 21 мај, 2024

Мирослав Илиќ си купил гробно место за себе и за сопругата: Секоја чест за алејата на заслужните, но јас секогаш го избирам Мрчајевци

Пејачот Мирослав Илиќ откри дека си купил гробно место за себе и за сопругата Гордана во родното село. Како што откри во изјава, не сака да почива во алејата на заслужните и дека повеќе го сакал Мрчајевци.

– Со жена ми веќе оградивме парцела на гробиштата во Мрчајевци, некои имаат проблем да зборуваат за ова, јас не. Оставив место во близина на гробовите на мајка ми и татко ми. Важно беше тоа да биде во Мрчајевци. Секоја чест за алејата на заслужните граѓани и сите други, но јас секогаш го избирам Мрчајевци – рече Мирослав.

Патем, тој не е единствениот кој го направи ова. Пред него гробни места купила и пејачката Злата Петровиќ. Злата смета дека секој одговорен човек треба да го направи тоа.

– Таа приказна за купување гробно место всушност започна со мене. Секој одговорен што купува куќа и гради дом треба да обезбеди и гробно место. Можеби сега стана мода, но не ми е баш гајле – изјави тогаш Злата.

Слични објави

(Видео) Никола Роквиќ утре пристигнува до целта: Пејачот откри колку милиони собра

Еспресо

Милионерите од српската естрада! Цеца заработува милиони, но и ги троши: Еве кој е најбогат

Еспресо

(Видео) Кејт Мидлтон почна да снима филм: Јавноста шокирана од потезите на принцезата

еспресо

Харис Џиновиќ прозборе за новата девојка: „Питата е готова“

еспресо

Астропрогноза за вторник, 21 мај: За девиците иритација, за скорпиите несогласувања со саканите

еспресо

МакеДокс – Повик за Докуникулци 2024

еспресо
Се вчитува....