11.8 C
Скопје
22:05 - 26 февруари, 2024

Мајка на обожавателка на Александра Пријовиќ ѝ порача на пејачката: Ова е полошо отколку кога се пораѓав

Александра Пријовиќ минатата година на својата турнеја „Од истока до запада“ испеа 16 концерти, од кои 5 беа во Загребската Арена во декември. За оваа година во моментов се најавени 8 концерти, од кои четири ќе се одржат во Градската градина во Осиек. Пријовиќ вчера го најави четвртиот концерт во Осиек за 17 февруари.

„Осиек, се гледаме на четвртиот концерт на 17 февруари. Среќна сум што ќе ви ја исполнам желбата, од сѐ срце ви благодарам за љубовта што ми ја давате“, рече Пријовиќ.

Александра ден порано го најави вториот ден од концертот во салата Спенс во Нови Сад. Според коментарите на социјалните мрежи, се чини дека публиката имала проблеми со купување билети.

– Страшно, се трудиме, но никако не можеме да купиме билети, ве молиме организирајте поинаква продажба на билети за да биде достапна на сите на продажните места – напиша еден фан.

Меѓутоа, една госпоѓа се потрудила да купи билети за својата ќерка и насмеа многу луѓе.

„Госпоѓо Пријовиќ, повеќе се измачив да ѝ купам карта на ќерка ми отколку кога ја родив“, напиша таа и собра над 350 лајкови на својот коментар.

Слични објави

Популарен рапер убиен во Амстердам: Го изрешетале на улица

еспресо

„Пукна тиквата“: Ана Николиќ е повторно сама, го остави дечкото

Еспресо

(Фото) Теодора Џехверовиќ продолжува да шокира: Се одлучи за нова тетоважа, а местото кое го одбрала е многу провокативно

Еспресо

(Фото) Семејна идила: Ќерката на Гоце Тодоровски го прослави роденденот со најблиските

Еспресо

(Фото) Лепа Брена наздравува со шампањ во Монте Карло: Пејачката се пофали со погледот од луксузното Монако

Еспресо

Натпреварувачката која излезе од „Ѕвездите на Гранд“ во солзи даде јавно ветување: Ако Саша ме врати на натпреварот, ќе дојдам гола

Еспресо
Се вчитува....